1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. LGBTİ+ örgütleri #KaynakNerede sorusuna...

LGBTİ+ örgütleri #KaynakNerede sorusuna cevap aradı

Kaos GL’nin #SivilDüşün desteğiyle gerçekleştirdiği “LGBTİ+ örgütlerine yönelik kaynak geliştirme” atölyelerine katılanlar #KaynakNerede sorusuna cevap aradı. İstanbul, Bursa, Mersin gibi kentlerden etkinliklere katılmak üzere Ankara’ya gelen LGBTİ+ örgütleri temsilcileri, kaynak yaratma ve proje yönetme gibi konularda STGM, Fundraising Okulu gibi mecraların gerçekleştirdiği eğitimlere katıldı.

Etkinlik ayrıntıları için Kaos GL’nin aşağıdaki haberine göz atabilirsiniz:

“Kaynağı nasıl harekete geçiririz?”

“LGBTİ+ örgütlerine yönelik kaynak geliştirme atölyelerinde neler yapıldı?”

 

“Sivil Düşün AB Programı ve SİDA (İsveç Uluslararası Kalkınma Ajansı) desteğiyle yapılan LGBTİ+ Örgütlerine yönelik Kaynak Geliştirme Atölyeleri 21-22-23 Kasım’da Ankara’da gerçekleşti.

Proje nasıl yazılır?

6 şehirden 19 kişinin katıldığı atölyeler ilk gün STGM’den Tezcan Eralp Abay’ın “Proje Döngüsü Yönetimi” eğitimi ile başladı. Katılımcılar mantıksal çerçeve yaklaşımı içinde “Proje nasıl yazılır?”, “Sorun, Paydaş, Hedef, Strateji Analizi” “Mantıksal Çerçeve Matrisinin Hazırlanması”, Faaliyet Planı ve Bütçeleme, İzleme” ve “Değerlendirme ve Raporlama” konularını değerlendirdiler.

Nasıl destek buluruz?

İkinci gün Fundraising Okulu’ndan Güneş Yıldırım’ın “Bireysel Kaynak Geliştirme” sunumu ile devam etti. İkinci gün boyunca katılımcılar, kaynak geliştirme araçları, bağışçı ilişkileri, bağış isteme, dijital kaynak geliştirme konularını konuştular.

İkinci günde, dünyadaki ve Türkiye’deki LGBTİ+ örgütlerinin başarılı kaynak geliştirme kampanyaları incelendi. Kaos GL’den Hakan Özkan’ın yaptığı sunumda başarılı kampanyaların Türkiye’ye uyarlanabilirliği ve ihtiyaçlar tartışıldı.

 

LGBTİ+ örgütleri için nasıl strateji yazarız?

Yapılan Kaynak Geliştirme eğitiminin ardından 3. gün katılımcılarla Fundraising Okulu’ndan Güneş Yıldırım’ın moderasyonu ile LGBTİ+ örgütleri için strateji çalışması yapıldı. LGBTİ+ kişiler, LGBTİ+’lerin aileleri ve potansiyel destekçiler ve iş dünyası çevresinde; destekçilere yönelik kampanyalar, etkinlikler ve bağış kanalları konuşuldu.

AB Fonları ve Dijital Araçlar

Atölyelerin son oturumlarında STGM’den Özgür Mehmet Kütküt’ün eğitmenliğinde Avrupa Birliği Fonlarına başvuru koşulları ve değerlendirme ve “dijital araçlar” konuşuldu. Dijital araçlarda ödeme sistemleri, veri tabanları ve kitle fonlama kampanyaları incelendi. Örgütlerin web sitelerine yönelik incelemeler yapıldı.”

“*Bu etkinlik Sivil Düşün AB Programı ve SİDA desteğiyle yapılmıştır.”

 

Skip to content