1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. LGBTİ+ örgütlerine yönelik kaynak...

LGBTİ+ örgütlerine yönelik kaynak geliştirme atölyeleri başlıyor

Kaos GL, #SivilDüşün desteğiyle Ankara’da LGBTİ+ Örgütlerine yönelik “Kaynak Geliştirme Atölyeleri” düzenliyor. Atölyeler 21-23 Kasım 2016 tarihleri arasında Fundraising Okulu, STGM ve TACSO Türkiye’den eğitmenlerin katkısıyla gerçekleşecek. Kaos GL’nin etkinliğe ilişkin duyurusunu ve atölye başvuru formunu aşağıda bulabilirsiniz:

LGBTİ+ Örgütleri için Kaynak Geliştirme Atölyeleri 21-22-23 Kasım’da

Sivil Düşün AB programının desteği ile Ankara’da LGBTİ+ Örgütlerine yönelik gerçekleştirilecek 3 günlük Kaynak Geliştirme Atölyeleri 21-22-23 Kasım’da gerçekleşecek.

Fundraising Okulu, STGM ve TACSO Türkiye’den eğitmenlerin yer aldığı atölyede Proje Döngüsü ve Başvuru Hazırlama, Kaynak Geliştirme Metodları ve Araçları ve Mevzuat, AB Projeleri ve Dijital Kaynak Geliştirme Araçları konuşulacak.

Atölyeler, Kaynak Geliştirmede bilgi sağlamayı, LGBTİ+ örgütlerinin kaynak geliştirmeye ilişkin ihtiyaçlarını tespit etmeyi ve buna yönelik stratejiler geliştirmeyi amaçlıyor. Atölyelerde Kaynak Geliştirmede sürdürülebilirlik ve LGBTİ+ örgütlerinin sürdürülebilirlik stratejileri de konuşulacak.

Örgütlere Yönelik Fon Rehberi Hazırlanacak

Atölye sonrası yapılacak araştırmalarla Sivil Düşün AB Programının desteğiyle LGBTİ+ Örgütlerine yönelik fon rehberi basılı ve dijital olarak Şubat 2017’e kadar yayımlanacak

Başvuru:

18 kişilik kontenjanı olan atölyeye LGBTİ+ Örgütlerinin Kaynak Geliştirme, İdari İşler ve Finans ve Proje Koordinasyon alanında ilgili üyelerinin katılımı bekleniyor. Örgüt referansı ile başvurulabilir.

Başvuruların ekte bulunan başvuru formu ile hakan@kaosgl.org adresine 7 Kasım tarihine kadar yapılması gerekiyor.

21 Kasım: Proje Döngüsü Yönetimi: Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı, Sorun, Paydaş, Hedef, Strateji Analizi, Mantıksal Çerçeve Matrisinin Hazırlanması, Faaliyet Planı ve Bütçe
Ayça Bulut Bican (TACSO)

22 Kasım: Kaynak Geliştirme Araçları: Bağışçı Döngüsü, Bağış Artırma, Bağışçıyı Anlamak, Büyük Bağışlar, Dijital Kaynak Geliştirme, Kaynak Geliştirme Araçları (Telefon, E-mail, Yüz yüze, Dijital İletişim)
Güneş Yıldırım (Fundraising Okulu)
Hakan Özkan (Kaos GL)

23 Kasım: Kaynak Geliştirme Stratejisi (Verilen eğitim üzerinden kurum stratejisi yazılması hedeflenmektedir) Güneş Yıldırım (Fundraising Okulu)

AB Projeleri Bilgilendirme Oturumu Ayça Bulut Bican (TACSO)
Kaynak Geliştirme ve Dijital Araçlar: Özgür Mehmet Kütküt (STGM)

[vc_btn title=”Bavşurmak için tıklayınız!” color=”green” size=”lg” align=”center” link=”url:http%3A%2F%2Fsivildusun.net%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F11%2Fbasvuru_formudoc-1478159187-1.doc||target:%20_blank”]Foto @freepik

Skip to content