1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. LGBTİ+ güncel sanat atölyeleri...

LGBTİ+ güncel sanat atölyeleri başlıyor

#SivilDüşün AB programının desteklediği “Lgbti+’ larla Güncel Sanat Atölyesi”, Ankara ve Mersin illerindeki LGBTİ+’ların katılımıyla, 1 aylık “kent,ben/kimlik ve kentte birey/kendi olma” odaklı atölye çalışmaları ve bunu takiben 5 gün süreli sergi gerçekleştirecek Çalışmaya Ankara’dan Pembe Hayat ve Mersin 7 Renk dernekleri ev sahipleri yapacak.

Atölye çalışması, LGBTİ+’ larının kendi hayatlarını çıkış noktası kabul ederek; bireylerin kent içerisinde yaşadıkları sıkıntıları haritalamak, doğrudan etkilendikleri kavram ve olguları bir başka düzlemde merkeze almak amaçlarını taşıyor.

Atölye sonucunda yaşadıkları kent içerisinde farklı yaşam süren bireylerin bir araya gelmesi, ötekinin görünür kılınması ve kişisel-beraber üretimin sağlanması planlanıyor. Sanat aracılığıyla bireylerin ifade gücünü geliştirmek ve sergi yoluyla bu ifade biçimlerini başkalarıyla paylaşmak da çalışmanın diğer amaçlarından.

Atölyeler 26 Ağustos – 25 Eylül tarihleri arasında toplam 1 ay, haftada 2 gün olarak gerçekleştirilecek.

Katılımcı sayısı sınırlıdır. Kayıt ve ayrıntılar için iletişim bilgisinden ulaşınız:

İletişim Bilgisi
dramaquuer@gmail.com

Atölyelerin adres bilgileri
Ankara: Haymatlos Mekan, Konur2 sonunda Anemon Otel karşısı, no:73 Çankaya
Mersin: 7renk Lgbt, Kiremithane mah. İstiklal cad. Atlas apt. Kat:5/ no:23

Dramaqueer kimdir?

Geçmişleri çok evvele dayanan bir grup sanatçı ve aktivistten oluşan Dramaqueer Sanat Kolektifi 2015′ te kuruldu. Kolektif üyeleri AGUSAD (Antakya Güncel Sanat Derneği) in kurucu üyeliğini yapıp birçok sanat etkinliğine ev sahipliği yapmıştır. Toplumsal cinsiyet ve beden politikaları üzerine sanatsal üretim şekillerine, popüler olanı da ekleyerek yol alan kolektif üyeleri “drama meyilli” hallerini queer tavırlarıyla birleştirmektedir.

Kolektif, katıldığı 5. Kuirfest Film Festivali ,“Seni Burada Bekliyoruz” projesinin ardından, 2. Mersin Onur Haftası “Muammalı Çok Hummalı” sergisini gerçekleştirdi.

Skip to content