1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Maharat Merkezi’nden Kariyer Fuarı

Maharat Merkezi’nden Kariyer Fuarı

Maharat Merkezi, Suriyeli iş arayanlarla Türkiyeli işverenleri 19 Aralık‘ta kariyer fuarında buluşturuyor. Duyuru metnini aşağıda bulabilirsiniz:

“Maharat Merkezi olarak ülkemizde yaşayan Suriyelilerin yeteneklerine ve eğitimlerine inanıyor ve çalışmalarının önündeki engelleri aşmalarına destek oluyoruz. 19 Aralık’ta işverenler ve üniversiteler ile iş arayan Suriyelileri buluşturuyoruz, seni de bekliyoruz!

Suriyelisin ve iş mi arıyorsun? Suriye’de yarım kalan üniversite eğitimine mi devam etmek istiyorsun? Türkiye’deki çalışma izni süreçleri hakkında bilgi mi almak istiyorsun? Türkiye’deki çalışma hayatını mı merak ediyorsun? Ya da bir Türkiye vatandaşısın ve Suriyelilerin Türkiye’deki çalışma süreçleri ile ilgili bilgi mi edinmek istiyorsun? Öyleyse sen de 19 Aralık’ta bizimle Nippon Otel’de buluş!

Istanbul Maharat Merkezi, Uluslararası Tıbbi Yardım Örgütü’nün Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ile işbirliği içinde açtığı bir yetkinlik merkezidir. ‘Maharat’ yetenek anlamına gelen Arapça bir kelimeden türetilmiştir ve Merkez, dil, işletme, bilişim teknolojisi ve iletişim, sağlık ve finans gibi konularda açılan kurslarla Suriyeli mültecilerin çeşitli yetenekler kazandırılmasına odaklanmaktadır.”

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content