1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Mülteci-Der: Suriyelilere vatandaşlığa da...

Mülteci-Der: Suriyelilere vatandaşlığa da uzanacak şekilde mülteci statüsü verilmeli

Mültecilerle Dayanışma Derneği (Mülteci Der), Suriyelilere vatandaşlık verilmesi tartışması üzerine yaptığı açıklamada, ister kitlesel akınla ister bireysel olarak gelsin uluslararası koruma ihtiyacında olan herkese vatandaşlığa da uzanacak şekilde mülteci statüsü verilmesi ve sağlık, eğitim, çalışma ve barınma gibi temel hakların tüm mültecilere tanınması gerektiğini belirtti.

Açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Erdoğan’ın Suriyeli mültecilere vatandaşlık verileceği yönündeki açıklamasının ardından yükselen bir ırkçılık dalgası ve nefret söylemiyle karşı karşıya kalındığına dikkat çekildi.

Açıklamanın tamamına buradan erişebilirsiniz.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content