1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Mülteci hakları için internet:...

Mülteci hakları için internet: Multeci.net web sitesini geliştirme çalışması

2007 yılından bu yana herhangi bir fon desteği olmadan, gönüllü bir şekilde çalışan multeci.net sitesi sığınma ve göç alanında önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Web sitesi hali hazırda Türkiye’de sığınma alanında en geniş bilgiyi içeren konumdadır. Web sitesi sığınmacıların, mültecilerin haklarının korunması ve alandaki çalışmaların desteklenmesi konusunda önemli bir misyona sahiptir.
Bütün çabalara rağmen web sitesi gönüllü bazda olması herhangi bir geliri olmaması nedeniyle yeteri kadar etkin ve destekleyici olamamaktadır. Web sitesi Türkiye’deki en büyük sığınmacı kitlelerinin dilinde (Arapça, Farsça, İngilizce) yayında olamadığı için onların talep ve sorunlarını aktarma konusunda yetersiz kalmaktadır. Bu durumdan kaynaklı web sitesinin çeviri desteğine ihtiyacı bulunmaktadır. Hazır bir programlama dili olan web sitesi daha güvenli ve interaktif bir programlama diline ihtiyaç duymaktadır. Web sitesinin hosting, domain dijital araç üyelikleri konusunda desteğe ihtiyacı bulunmaktadır. Sığınmacı, mülteci haklarını korunması için önemli bir işlevi olan web sitesinin tanıtım, görünürlük konusunda desteklenmesi sığınma ve göç alanına olumlu bir katkı sağlayacaktır.

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content