1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Nefretsiz Kampüs hayata geçiyor

Nefretsiz Kampüs hayata geçiyor

Ege Üniversitesi Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Araştırma ve Dayanışma Topluluğu (LeGeBİT) tarafından hayata geçirilen ve Sivil Düşün AB Programı tarafından desteklenen Nefretsiz Kampüs çalışması karşılaşılan engellere rağmen hayata geçiyor. Kaos GL‘ye verdiği röportajda Nefretsiz Kampüs gönüllülerinden Barış Azar Nefretiz Kampüs ile üniversite kütüphanelerinde cinsel kimliklerle ilgili sağlıklı yayınların geliştirilmesini amaçladıklarını, kampüs içerisindeki kafeler için LGBTİ ve kadın dostu işletmeler protokolü geliştireceklerini ifade etti.

Ege Üniversitesi tarafından topluluk olarak tanınmasa da LeGeBİT Eylül ayında bugüne kadar altı kez yapılmış olan ve ilk kez İzmir’de yapılacak olan homofobi ve transfobi karşıtı bir buluşmayı gerçekleştirmeyi planladıklarını kaydetti.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content