1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. NowWeMove Şimdi Hareket Zamanı...

NowWeMove Şimdi Hareket Zamanı Kampanyası

Brüksel de 2 mesai günü kalınması planlanmıştır. 1. gün AB komisyonu Ersamus + Sport info day proje bilgilendirme ve proje potansiyel ortak görüşmeleri ağ oluşturma çalışmaalrına katılım sağlanacaktır.
2. gün ECF avrupa Bisikletçiler Federasyonu ziyareti ile bisikelti turizm projesi Eurovelo Avrupa Bisiklet rotaları ağı çalışmaları için lobi çalışmaları, proje çalışmaları için destek talepleri ve yapılan çalışmalar için karşılıklı görüş alışverişi sağlanacaktır.

Sport info day proje çalıştay katılımı ile Ulusal Koordinatörlüklerini yaptığımız NowWeMove kampanyası ile ilgili AB Eğitim Kültür Spor Gençlik proje çağrıları bilgilendirme hibe toplantısı katılımı sağlanacaktır. Buraya Avrupanın farklı ülkelerinden sağlıklı yaşam için fiziksel aktivite ile ilgili STK, kurum ve kuruluşları katılım sağlayacaktır. Toplam 100 kişilik bir toplantı olacaktır. Proje bilgilendirme toplantısının öğleden sonraki 15:00 de başlayacak potansiyel ortaklarla görüşme kısmı önemlidir.
Burada yeni dönem çalışmalarında özellikle Danimarka, Slovakya, Polonya, Macaristan, Sırbistan, Bulgaristan, Yunanistan katılımcıları ile görüşülmesi öngörülmektedir. ENVERÇEVKO derneği ulaşımda enerji verimliliği ve çevre dostu ulaşımın geliştirilmesini savunan bir STK dır. Çevre dostu motorsuz ulaşım aracı kullanım ve uygun altyapının sağlanması ile ciddi miktarda araç azaltımı sağlanmıştır. ulaşım modeli olarak bisikletli ulaşım tercih edilmesi ile sağlıklı yaşam ve hareketli yaşam için eğlenceli bir tercih olmuştur.
2017 de takvimi belli olan bu çalışmalar aşağıdaki gibidir; https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/events/sport-infoday-31-january-2017_en

*ECF Avrupa Bisikletçiler Federasyonu ziyareti ile bisikletli ulaşım politikaları, NowweBike 2017 çalışmaları ve Eurovelo Avrupa bisiklet rotaları ağı ile ilgili çalışmalar konusunda görüş alışverişi sağlanacaktır. EuroVelo rotalarının Türkiyeye bağlanabilmesi konularında yeni dönem çalışmalar için lobi yapılarak görüş alışverişi önemlidir.

Skip to content