1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Panel: Türkiye’de Holokost’u Tartışmak

Panel: Türkiye’de Holokost’u Tartışmak

Bilgi Üniversitesi Yahudi Toplulukları Çalışma Birimi, Anadolu Kültür, ABD Holokost Müzesi işbirliğiyleTürkiye’de Holokost’u Tartışmak: Bellek, Farkındalık ve Eğitim etkinliği düzenleniyor. 29 Nisan Cuma günü 18:00’de Bilkent Üniversitesi’nde gerçekleşecek etkinlikte belgesel gösterimi ve panel gerçekleşecek. Etkinlikte Holokost algısı ve belleği, Holokost eğitiminin amaçları ve Türkiye söz konusu olduğunda bu eğitimin olası hedefleri ve karşılaşılabilecek zorluklar üzerinde durulacak. Etkinlik hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Program; 18:00 Açılış Konuşması 18:05 Belgesel Gösterimi- Watchers of the Sky (Edet Belzberg, 2014) belgeselinden bir bölüm. İngilizce gösterim. 18:20 Panel – Türkiye’de Holokost’u Tartışmak: Bellek, Farkındalık ve Eğitim Prof. Dr. Suavi Aydın (Hacettepe Üniversitesi): “Etnik Temizlik ve Milliyetçilik Bağlamında Irkçılık ve Holokost” Doç. Dr. İlker Aytürk (Bilkent Üniversitesi) ve Dr. Pınar Dost-Niyego (YATOÇ, İstanbul Bilgi Üniversitesi): “Türkiye’de Holokost’u Anlatmak: Algılar ve Gerçekler” 18:50 Kahve Arası 19:15 İlk Ağızdan Holokost: Holokost Tanığı Alfred Münzer’le Söyleşi Amerika Holokost Anma Müzesi (USHMM) İle Canlı Bağlantı İngilizce yapılacaktır. 20:00 Sorular ve Tartışma Görsel: © Yad Vashem Fotoğraf Arşivi

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content