1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Paramı Yönetebiliyorum projesinde eğitmen...

Paramı Yönetebiliyorum projesinde eğitmen olmak ister misiniz?

Paramı Yönetebiliyorum projesi ile bireyler için finansal okuryazarlık eğitmen eğitimi, 1-4 Eylül tarihleri arasında Kuşadası’nda.

Habitat Derneği’nin, T.C. Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Visa Europe katkısıyla düzenlediği projede finansal okuryazarlık eğitmen eğitimleri yapılacak.

Eğitimin detaylarıyla ilgili Habitat Derneği’nin duyurusu ve Paramı Yönetebiliyorum projesinin ayrıntıları aşağıdaki gibi:

“Bireyler için Finansal Okuryazarlık Eğitmen Eğitim

Sen de gençlerin finansal okuryazarlıklarının geliştirilmesi konusunda gönüllü olmak istiyorsan 1–4 Eylül 2016 tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleştirilecek eğitmen eğitimine başvuru yapabilirsin.

Paramı Yönetebiliyorum Projesi Bireyler İçin Finansal Okuryazarlık segmentinin Kuşadası’nda düzenlenecek eğitmen eğitimi için 25 kişilik kontenjan bulunmaktadır. Eğitim tüm Türkiye’den başvurulara açık olup, değerlendirmelerde cinsiyet dengesi, bölgesel dağılım göz önünde bulundurulacaktır.

Sen de gençlerin finansal bilinçlenmesi konusunda gönüllü olmak istiyorsan hemen başvur.

Son Başvuru Tarihi: 19 Ağustos 2016 23:59.

Başvuru formunu doldurmak için buraya tıklayabilirsiniz. ”

“Projede Kimler Eğitmen Olabilir?

Sivil toplum kuruluşları, öğrenci kulüpleri, gençlik meclisleri gibi gençlik çalışmalarında bulunan kurumlarda yer alan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip 15-30 yaşları arasındaki gençlerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz.

Eğitmenlerin Sorumlulukları Nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde en az 250 kişiye ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir. Ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması beklenmektedir.

Eğitmen Eğitimi Detayları

Eğitmen eğitimini 1 – 4 Eylül 2016 tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleştireceğiz. Katılımcıların konaklama, yeme içme ve ulaşım masrafları tarafımızdan karşılanacak.

Eğitmen eğitimi; yaygın eğitim yöntemleri kullanılarak proje master eğitmenleri tarafından verilecektir.

Paramı Yönetebiliyorum Projesi

T.C. Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Visa Europe ve Habitat Derneği gençler arasında finansal bilinci geliştirerek sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamak amacıyla bir araya gelerek “Paramı Yönetebiliyorum Projesi” ni hazırlamıştır. Projenin hedefi, kademeli olarak toplumda 15 – 30 yaş diliminde tüm gençlere erişecek yaygın eğitim programları hazırlamak ve bunları hayata geçirmektir. Proje kapsamındaki gönüllü eğitmenlerin akran eğitim modeli ile yürüttüğü eğitimler Türkiye genelinde 81 ilde toplamda 200.000 kişiye ulaşmıştır.

Her türlü sorununuz için 0549 726 03 27 numaralı telefondan ya da info@habitatdernegi.org adresinden bilgi alabilirsiniz.”

Skip to content