1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. RODA örgütlenme örneğinden hareketle,...

RODA örgütlenme örneğinden hareketle, İstanbul Roman Ağının Kurumsallaşması Toplantısı ve Dayanışma Ziyaretleri

Destek kapsamında İstanbul Roman Ağının kurumsal yapısının güçlendirilmesi için 2 günlük bir program gerçekleştirilecektir. Programın birinci günü bir çalışma toplantısı, ikinci gün ise 2 STÖ’ye dayanışma ziyareti gerçekleştirilecektir. Program kapsamında ayrıca ağın kamuoyunda görünürlüğünün artması için de çeşitli kurumlara ziyaretler yapılacaktır.

İki günlük bu çalışma ile şu çıktıların elde edilmesi hedeflenmektedir;

-İstanbul Roman Ağının Kurumsal yapısının güçlendirilmesi için önemli bir adım atacak, ağın misyon, vizyon, temel değer, ilke ve hedefleri belirlenecektir. – İstanbul Roman Ağı’nın yol haritası belirlenecektir. – İstanbul Roman Ağının kurumsallaşması üye Roman STÖ’lerini de kurumsal anlamda güçlendirecektir. – Benzer şekilde örgütlenmiş diğer ağ ve STÖ’lerle dayanışma ve işbirliği sağlanacaktır. – Bu çalışma ile İstanbul Roman Ağının kamuoyunda görünürlüğü arttırılacaktır. – Ağın kurumsallaşmasının uzun vadede Roman, Dom, Lom ve Abdal grupların yaşadığı sorunların çözümüne önemli katkıları olacak ve Roman sivil toplum hareketini güçlendirecektir.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content