1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Roman Dili Ölmesin!

Roman Dili Ölmesin!

Çalışma, Romanların dili Romanese dilinin korunması ve Türkiye’de yaşamasını sağlamayı hedefliyor.  Mersin’de yaşayan 15 Roman vatandaşa Roman dili uzmanı Orhan Galius tarafından 15 günlük eğitim verilmesi ayrıca eğitim sonucunda derlenecek Romanese- Türkçe sözlüğün çıkarılması desteklenmiştir. Eğitimlerden sonra Mersin’de Roman dili ve Kültürü ile ilgili bir günlük sempozyum düzenlenmiştir.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content