1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Sabancı Vakfı mülteci kadınları...

Sabancı Vakfı mülteci kadınları anlatan kısa film başvurularını bekliyor

Sabancı Vakfı Kısa Film Platformu, “Kısa film, uzun etki” sloganıyla bu yılki yarışma temasını “mülteci kadınlar” olarak belirledi. Kısa Film Yarışması başvuruları 5 Eylül’de açıldı ve son başvuru tarihi 5 Aralık 2016. Yarışmaya katılmak için Sabancı Vakfı Kısa Film Platformu‘na üye olarak başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvurmak için tıklayınız.

Sabancı Vakfı’nın bu yıl açtığı çağrı aşağıdaki gibidir:

SABANCI VAKFI KISA FİLM PLATFORMU

Kısa filmler sinema tarihinin ilk örneklerini oluşturur…
Sinemanın gelişiminde, farklı türlerin ortaya çıkmasında, yeni yeteneklerin keşfedilmesinde önemli rol oynamıştır.

Akıcı ve çarpıcı bir dille ifade edilen öz anlatımlar, tek konu çevresinde gelişen olay örgüsü ve kısıtlı karakter kullanımı ile daha kişisel ve özgür eserlerin adıdır.

Yeni bakış açıları, farklı çekim teknikleri, çarpıcı seslendirme biçimleri ve etkili oyunculuk tarzlarının sınandığı deneysel sinema alanı olarak özellikle toplumsal sorunlara duyarlı olan ve dikkat çekmek isteyen sanatçıların aracı olmuştur.

Toplumsal konular sanatın gücüyle dile geliyor

Toplumsal gelişmenin bireylerin potansiyelinin ortaya çıkartılması ve ilham veren hikayelerin toplumla paylaşılmasıyla mümkün olacağı anlayışıyla çok sayıda projeyi destekleyen Sabancı Vakfı, uzun soluklu bir kültür-sanat projesine daha imza atıyor.

Vakıf, toplumsal sorunların sanat aracılığıyla ele alınmasını desteklemek amacıyla bir Kısa Film Yarışması düzenliyor.

Sabancı Vakfı’nın bu yıl ilk kez düzenleyeceği yarışmanın teması “Mülteci Kadınlar” olarak belirlendi.

Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması ile sinemanın yaratıcı bakış açısından, etki gücünden yararlanarak toplumsal konularda farkındalık yaratmak hedefleniyor.

Kısa Film Yarışması başvuru koşulları ve yönetmelik için tıklayınız.

Sabancı Vakfı Kısa Film Platformu iletişim ve sosyal medya adresleri:

https://www.facebook.com/kisafilmplatformu

https://twitter.com/kisafilmplat

https://www.instagram.com/kisafilmplatformu/

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content