1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Sabancı Vakfı Türkiye’nin Fark...

Sabancı Vakfı Türkiye’nin Fark Yaratanları’nı arıyor

Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar Programı, 14. yılında ‘Fark Yarat Hayatlar Değişsin!’ sloganıyla Türkiye’nin Fark Yaratanları’nı arıyor. Çevre, sağlık, ekonomik gelişme, eğitim, toplumsal adalet ve yurttaş katılımı alanlarından başvuru alan programa, 30 Kasım 2022 tarihine kadar başvuru yapılabilir.

Sabancı Vakfı, 2009 yılından bu yana, yaşadıkları çevrede karşılaştıkları sorunları çözmek için uğraşan ve topluma cesaret veren Fark Yaratanların hikâyelerini Türkiye ile paylaşmaya devam ediyor. Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar Programı, 14. yılında Fark Yarat Hayatlar Değişsin! sloganıyla Türkiye’nin Fark Yaratanları’nı arıyor. 14. Sezon Fark Yaratanları 2022 yılında düzenlenecek olan Fark Yaratanlar Programı Lansmanında paylaşılacak.

Sabancı Vakfı, toplumsal gelişmeye katkıda bulunan kişi ve kurumların değişime öncülük eden hikayelerini tüm Türkiye ile paylaştığı Fark Yaratanlar Programı ile farkındalık yaratmayı ve ilham vermeyi amaçlıyor. Program kapsamında 2009 yılından bu yana Türkiye’nin 81 ilden 10.000’e yakın başvuru alındı ve 44 farklı şehirden 204 Fark Yaratan’ın ilham veren hikayesi toplumun geniş kesimleriyle paylaşıldı.

Çevre, sağlık, ekonomik gelişme, eğitim, toplumsal adalet ve yurttaş katılımı alanlarından başvuru alan programa, 1 – 30 Kasım 2022 tarihleri arasında https://www.farkyaratanlar.org/basvur adresinden başvuru yapılabilir veya fark yaratan önerilebilir.

Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

 

 

Skip to content