1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Sivil Düşün Danışma Kurulu...

Sivil Düşün Danışma Kurulu Toplantısı ve İklim Eylem Fuarı

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu İklim Eylemi Haftası kapsamında düzenlenecek Sivil Düşün Danışma Kurulu Toplantısı ve İklim Eylemi Fuarı’nda iklim değişikliği tartışılıyor.

Sivil Düşün AB Programı’nın 19-21 Ekim’de Ankara-ODTÜ Vişnelik Tesisleri’nde gerçekleşecek Danışma Kurulu Toplantısı’nda, sivil toplum örgütleri (STÖ), sivil oluşumlar ve aktivistler; bir arada “iklim değişikliği, iklim adaleti, temiz enerji, sürdürülebilirlik, eko-aktivizm” gibi konuları tartışıyor.

Toplantı; 2015 yılında 195 ülkenin iklim değişikliği politikalarında ortaklaşmak üzere imzaladığı Paris Anlaşması’nın ardından Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun üye ülkeler, STÖ’ler ve aktivistleri bir araya getirmek üzere planladığı İklim Eylemi Haftası’nda AB İklim Eylemi Fuarı kapsamında gerçekleşiyor. İklim değişikliği politika önerileri, çevre alanında hak savunuculuğu, biyo-çeşitliliğin korunması, sürdürülebilirlik, temiz enerji, düşük karbonlu kalkınma; toplantıda tartışılacak konulardan bazıları olacak.

Toplantıya Avrupa ülkelerinin çeşitli Büyükelçilikleri, Birleşmiş Milletler’in ilgili birimleri ve iklim değişikliği alanında çalışan taban örgütleri de katılım gösterecek. 19 Ekim günü gerçekleşecek oturumların ardından, 20-21 Ekim’de çalıştay, sergi, atölye, film gösterimi gibi etkinlikler yer alacak.

Etkinlik programı belli olduğunda sivildusun.net ve sosyal medya kanallarından duyuru yapılacak, ayrıca toplantıda gerçekleşecek etkinlikler #YeşilDüşün etiketiyle sosyal medya kanallarından takip edilebilecektir.

Skip to content