1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Sivil Düşün Danışma Kurulu...

Sivil Düşün Danışma Kurulu Toplantısı ve İklim Eylemi Fuarı 19-21 Ekim’de

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu İklim Eylemi Haftası kapsamında düzenlenecek Sivil Düşün Danışma Kurulu Toplantısı ve İklim Eylemi Fuarı’nda iklim değişikliği tartışılıyor.

Sivil Düşün AB Programı’nın 19-21 Ekim’de Ankara-ODTÜ Vişnelik Tesisleri’nde gerçekleşecek Danışma Kurulu Toplantısı’nda, sivil toplum örgütleri (STÖ), sivil oluşumlar ve aktivistler; bir arada “iklim değişikliği, iklim adaleti, temiz enerji, sürdürülebilirlik, eko-aktivizm” gibi konuları tartışıyor.

Toplantı; 2015 yılında 195 ülkenin iklim değişikliği politikalarında ortaklaşmak üzere imzaladığı Paris Anlaşması’nın ardından Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun üye ülkeler, STÖ’ler ve aktivistleri bir araya getirmek üzere planladığı AB İklim Eylemi Fuarı kapsamında gerçekleşiyor. İklim değişikliği politika önerileri, çevre alanında hak savunuculuğu, biyo-çeşitliliğin korunması, sürdürülebilirlik, temiz enerji, düşük karbonlu kalkınma; toplantıda tartışılacak konulardan bazıları olacak.

Sivil Düşün Danışma Kurulu Toplantısı; kamu, özel sektör, Avrupa Birliği, iklim değişikliği alanında ve sivil alanda hak temelli çalışan STÖler, ağlar ve aktivistlerin buluşması için bir platform işlevi görecek. Sivil toplum, iklim adaleti üzerine hak temelli çalışmalar yürüten kesimlerin taleplerini ve faaliyetlerini dile getirerek, iklim adaletine dönük alternatif modeller hakkında paylaşımda bulunacak.

2030 iklim eylem vizyonu ve Kasım 2016 Marakeş BM İklim Değişikliği Konferansı’na yönelik tartışmaların, iklim değişikliği ve ekoloji temalı film gösterimleri ve sergilerin, ayrıca iklim adaleti temalı serbest kürsü oturumunun da programda yer alacağı Danışma Kurulu Toplantısı ve AB İklim Eylemi Fuarı’na sizlerin de katkılarını bekliyoruz.

Ayrıntılı program duyurusu ve toplantıda düzenlemek istediğiniz etkinliklerle ilgili çağrımız çok yakında Sivil Düşün ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu web siteleri ve sosyal medya kanallarından duyurulacaktır.[vc_btn title=”Katılım başvurusu için tıklayınız!” shape=”round” color=”vista-blue” size=”lg” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fdocs.google.com%2Fforms%2Fd%2Fe%2F1FAIpQLScVz96MIol2CQBhjY8P7nteZoZaBDFBIi6rSqutrpErdZpn4g%2Fviewform||target:%20_blank”][/vc_column][/vc_row]
Katılımcılara notlar:

  • İklim ve çevre alanında hak temelli çalışmalar yürüten taban örgütlerinin Danışma Kurulu Toplantısı’na katılımına öncelik verilecektir.
  • Katılımcıların kabulünde “ilk başvuran” kuralı geçerli olacaktır.
  • Ankara dışından gelecek katılımcılara 100 kişiye kadar konaklama ve ulaşım desteği sağlanacaktır.
  • Katılımcı sayısı sınırlı olacağından, kayıt yaptırmanız zorunlu koşul olacaktır.
  • Katılımda toplumsal cinsiyet eşitliği çerçevesinde eşit temsil hususuna dikkat edilecektir.

Foto @freepik

Skip to content