1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Sivil Düşün Danışma Kurulu...

Sivil Düşün Danışma Kurulu Toplantısı Temmuz’da düzenleniyor

Sivil Düşün Danışma Kurulu Toplantısı’nda fon bulma, kaynak yaratma ve kaynak yönetimi tartışılacak.

Sivil Düşün AB Programı, 20-21 Temmuz’da gerçekleşecek Danışma Kurulu Toplantısı’nda sivil toplum örgütleri (STÖ), sivil oluşumlar ve aktivistlere yönelik “fon bulma, kaynak yaratma ve kaynak yönetimi” konularına odaklanacak. STÖ’lerin fon sağlayıcı kurumlarla ilişkisi, hak temelli çalışan STÖ, ağlar ve aktivistlere yönelik kaynak fırsatları ve kaynak geliştirme süreçleri, alternatif fon modelleri, yasal çerçeve ve yapısal sorunlar; toplantıda tartışılacak konulardan bazıları olacak.

Sivil Düşün Danışma Kurulu Toplantısı; özel sektör, kamu, sivil toplum alanlarından gelen fon sağlayıcı kurumların hak temelli çalışan STÖ, ağlar ve aktivistlerin buluşması için bir platform olarak kurgulanacak. Sivil toplum, hak temelli çalışmaların fonlanmasına yönelik taleplerini dile getirerek, kaynak yaratma ve yönetimine dönük alternatif modeller hakkında paylaşımda bulunacaklar.

Sivil Düşün ve diğer Avrupa Birliği fonları, kamu kaynakları, özel sektörün sivil topluma katkısı, hak temelli çalışmalar için alternatif fon ve kaynak modellerine yönelik oturum ve atölye çalışmalarının da programda yer alacağı Danışma Kurulu Toplantısı’na sizlerin de katkılarını bekliyoruz. Toplantı yeri, adresi ve ayrıntılı programla beraber toplantıda düzenlemek istediğiniz atölye çalışmalarıyla ilgili çağrımız çok yakında Sivil Düşün web sitesi ve sosyal medya kanallarından duyurulacaktır.

Katılımcılara notlar:

  • Hak temelli çalışan taban örgütlerinin Danışma Kurulu Toplantısı’na katılımına öncelik verilecektir.
  • Katılımcıların kabulünde “ilk başvuran” kuralı geçerli olacaktır.
  • Ankara dışından gelecek katılımcılara 100 kişiye kadar konaklama ve ulaşım desteği sağlanacaktır.
  • Katılımcı sayısı sınırlı olacağından, kayıt yaptırmanız zorunlu koşul olacaktır.
Skip to content