1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Sivil Düşün Desteği ile...

Sivil Düşün Desteği ile “Ayrımcılık Karşıtı Sempozyum” düzenleniyor…

Kaos GL Derneğince “İnsan Hakları Haftası”nda düzenlenecek “Ayrımcılık Karşıtı Sempozyum”un ikincisi 9-14 Aralık’ta Ankara’da gerçekleşiyor. Ayrımcılığa karşı dersler, konser ve akademik forumlardan oluşan Sempozyum programının oturumları ise 13-14 Aralık, Cuma-Cumartesi günleri, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde herkesin katılımına açık olacak. LGBT’lerin (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans) hak mücadelesi ve sosyal haklar alanında düzenlenen Sempozyum’un bu yılki ana temasını “Eğitimde Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Ayrımcılığı”na karşı “Eğitim Hakkı” olarak belirlenecek. Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki, 13-14 Aralık, Cuma-Cumartesi günlerinde gerçekleşecek programda,“Eğitim Hakkı” oturumlarının yanı sıra “Kent Hakkı” ve “Haklar Özgürleştirir Mi?” forumları da olacak. Uluslararası katılımlı Sempozyuma LGBT’ler ile birlikte akademisyenler, siyasetçiler, sendikacılar, öğretmenler, öğrenciler ve insan hakları alanında çalışan örgütler katılacak. Sempozyum haftası kapsamında 11-12 Aralık, Çarşamba-Perşembe günleri, Ankara Üniversitesi SBF Cebeci Kampüsünde “Akademik Forum” düzenlenecek. Akademik çalışmaların sunulacağı Forum’un tartışmaları herkesin katılımına açık olacak. Programın detayları için http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=15321 adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu çalışmanın ulaşım ve konaklama masrafları Sivil Düşün AB Programı tarafından karşılanmaktadır.                                                                         Sivil Düşlerinizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz…

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content