1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Sivil Toplum için Destek...

Sivil Toplum için Destek Vakfı başvurularınızı bekliyor

Kısa zaman önce kurulan Sivil Toplum için Destek Vakfı, bağışçılara ve sivil toplum örgütlerine destek olmak, bağışçılık kültürünün gelişimini sağlamak için çalışacak. Sivil topluma hibe fonları aracılığıyla bağış yaparak destek olmak isteyen kişilerin ve şirketlerin ihtiyaçlarına ve önceliklerine yönelik öneriler ve projeler geliştirip uygulayan vakıf, bağışçıların sivil toplumun ihtiyaçlarına yönelik hibe fonları oluşturmaları yoluyla STÖ’lerin finansal sürdürülebilirliklerine yönelik destekler sağlanmasını da kolaylaştırmayı amaçlıyor. Sivil Toplum için Destek Vakfı, Türkiye’de bireysel ve kurumsal düzeylerde stratejik bağışçılığın gelişmesine yönelik çeşitli faaliyetleri hayata geçirerek bağışçılık kültürünün gelişimine destek oluyor.

Başvuruya açık programlar

Vakfın şu anda başvuruya açık iki başvuru programı bulunuyor. Kurumsal Destek Programı, en az 2 sene önce kurulmuş olan ve bütçesi 300.000 TL’den az olan STÖ’lerin kurumsal gelişimlerini ve sürdürülebilirliklerini desteklemek amacıyla oluşturulmuş bir alt destek programı.

Proje Destek Programı ise bütçesi 300.000 TL’den fazla olup yeni bir proje ya da en az 2 senedir devam eden bir devam projesine destek arayan STK’lar için kurulmuş bir alt destek programı.
Her iki Programla ilgili başvurular değerlendirilerek desteklenen STÖ’ler her ay sonunda yapılan değerlendirme toplantıları sonucu ilan edilmektedir. Bir başvurunun ay sonu yapılan toplantıda değerlendirilmesi için en az 10 gün önce Sivil Toplum için Destek Vakfı’nın eline geçmesi gerekmektedir.
Skip to content