1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Sivil Toplum için Destek...

Sivil Toplum için Destek Vakfı hibe programları başvurularınızı bekliyor

Hibe programları aracılığıyla sivil toplum örgütlerine (STÖ) kapasite gelişimi, sürdürülebilirlik ve proje bazlı çalışmalarda katkı sağlamayı amaçlayan Sivil Toplum için Destek Vakfı, başvurularınızı bekliyor.

Ekim ayı itibariyle hibe desteğinden yararlanmak isteyenler, kurumsal ve proje hibe programlarına 22 Eylül 2016 gününe kadar başvurularını yapabilir. Sivil Toplum için Destek Vakfı’nın hibe duyurusu aşağıda yer almaktadır:

“Sivil Toplum için Destek Vakfı, hibe programları aracılığıyla sivil toplum kuruluşlarına (STK) kapasite gelişimi, sürdürülebilirlik ve proje bazlı çalışmalarda katkı sağlamayı amaçlar.

Hibe desteklerine vakıflar, dernekler ve kooperatifler başvurabilir. Hibe programları dahilinde bir kurum en fazla 30.000 TL talep edebilir. Desteklerin süresi en fazla 1 yıllık süreci kapsar.

Başvuran STK’ların dezavantajlı kesimlerin toplumsal katılımını geliştiren ve/ ya da sosyal refahını arttıran alanlarda çalışıyor olması gerekmektedir.

Vakıf bünyesinde 2 adet hibe programı bulunmaktadır.

Kurumsal Program, STK’ların kurumsal açıdan gelişimlerine yönelik hibe desteği sağlar. Program STK’ların kurumsal kapasitelerini desteklemek için oluşturulmuştur. Projelere hibe sağlayan programlardan farklı olarak başvuran STK’ların iç kapasitelerinin gelişmesini sağlamaya yönelik faaliyetleri desteklemektedir.

Proje Programı, daha önce yürütülen bir projenin devam etmesine ya da yeni bir proje fikrine yönelik hibe desteği sağlar.

Hibe programlarıyla ilgili başvuru kriterlerine, başvuru formuna ve değerlendirme kriterlerine

www.siviltoplumdestek.org

adresinden ulaşabilirsiniz.


Ekim ayı itibariyle hibe desteğinden yararlanmak isteyen STK’ların en geç 22 Eylül 2016 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.”
Skip to content