1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Sosyal Girişimcilik: Sosyal İçerme...

Sosyal Girişimcilik: Sosyal İçerme ve Sürdürülebilir Toplumsal Gelişme Olanakları Konferansı

Konferans, AB ve aday ülkelerden başarılı sosyal girişim modellerini tanıtmanın yanı sıra, Türkiye’den sosyal girişimler ve STK’lara; deneyim paylaşımı ve ağ oluşturma imkanı da yaratacak! TACSO Türkiye İnsandan İnsana Programı kapsamında 26 Haziran 2014’te İstanbul’da düzenleyeceği “Sosyal Girişimcilik: Sosyal İçerme ve Sürdürülebilir Toplumsal Gelişme Olanakları Konferansı” ile, Türkiye’de Sosyal Girişimciliği teşvik etmek ve Sosyal Girişimciliğe ilişkin farkındalık yaratmanın yanı sıra, Sosyal Girişimciliğin toplumsal dönüşüm, hassas grupların toplumsal katılımı ve sürdürülebilir toplumsal gelişme için bir araç olarak, ilham verici örneklerle tartışılmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Etkinlik; ulaşmayı hedeflediği katılımcılar olan Türkiye’deki sosyal girişimciler ve hak temelli STK’lar arasında, gelecekte olası işbirlikleri için bir köprü oluşturacak ve sosyal girişimciliğin, STK’ların yaratmak istediği sosyal değişime katkıda bulunabilecek bir araç olarak olanakları hakkında farkındalık geliştirilmesini destekleyecek şekilde tasarlandı. Kimler Katılabilir? Etkinlik, Türkiye’de sosyal girişimcilik alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarına ve diğer aktörlere yönelik olarak tasarlanmıştır. Aşağıdaki nitelikleri taşıyan kuruluşlar, etkinliğe katılmak için başvurabilirler: Türkiye’de hassas grupların (vulnerable groups) toplumsal katılımı ve güçlenmesi konusunda çalışan hak temelli  sivil toplum kuruluşları (dernek, vakıf, kooperatif, girişim, inisiyatifler) Türkiye’den hassas grupların güçlenmesi ve toplumsal katılımını geliştirmeyi hedefleyen Sosyal Girişimler Türkiye’de sosyal girişimciliğe destek veren kuruluş ve inisiyatifler Katılım Başvurusu Etkinliğe katılmak için başvuru süreci şu şekildedir: Başvuru Formunu doldurularak, info.tr@tacso.org e-posta adresine 12 Haziran 2014, saat 18:00’e kadar, e-postanın konu kısmına: “TACSO Sosyal Girişimcilik Konferansı Katılım Başvurusu” yazarak iletmesi gerekmektedir. Katılımcıların seçimi 16 Haziran 2014’te tamamlanacaktır. Yalnızca, katılım başvurusu olumlu olan başvuru sahipleri ile iletişime geçilecektir. Aşağıdaki bağlantılardan Katılımcılar için açık çağrı metnini, konferans gündemini ve katılımcı başvuru formunu bulabilirsiniz. Download Konferans Gündemi  Açık Çağrı  Başvuru Formu      

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content