1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Sosyal Hizmetlerde Etik Eğitimi

Sosyal Hizmetlerde Etik Eğitimi

“Sosyal Hizmetlerde Yolsuzluk ve Diğer Etik Sorunları Aşmada ve Önlemede Bir Yol Olarak Etik Kapasite Geliştirme” Projesi, Türkiye Felsefe Kurumu (TFK) tarafından Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği ortaklığında yürütülüyor.
Projenin genel amacı, sosyal hizmet alanındaki insan hakları ihlallerinin temelinde yatan etik sorunlara ışık tutmak; alan araştırması ve eğitimlerle sosyal hizmet uzmanlarının ve Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği’nin bu konudaki kapasitesini güçlendirmek, böylece de konuya dair farkındalığı artırmak.
Proje kapsamında ayrıca “Sosyal Hizmet Uzmanlarının Çalışma Yaşamlarında Karşılaştıkları, Gözlemledikleri Kötü Uygulamalara, Diğer Etik İhlal ve Sorunlara İlişkin Durum Analizi Araştırması” yürütülüyor ve Sosyal Hizmet Uzmanları için Etik Kod Rehberi hazırlığı yapılıyor. TFK alanda deneyim sahibi sosyal hizmet uzmanlarını, araştırma sonuçlarını değerlendirmek ve Etik Kod Rehberi’ne son halinin vermek üzere düzenlediği eğitime çağırıyor.

EĞİTİM SÜRESİ: 5 Gün, 40 Saat
EĞİTİM TARİHLERİ: I. GRUP: 18-22 Temmuz 2016 II. GRUP: 1-5 Ağustos 2016 III. GRUP: 22-26 Ağustos 2016
EĞİTİM YERİ Maltepe Üniversitesi Marmara Eğitim Köyü – İSTANBUL
EĞİTİM KONU BAŞLIKLARI: • Etik: Normlar, değer ve değerler • Sosyal hizmet etiğinin dünü bugünü • Etik ilkeler olarak insan hakları • Sosyal hizmetlerde meslek etiği • Sosyal hizmet uygulamalarında ölçme ve değerlendirme • Vaka çalışmaları
EĞİTİMCİLER: Prof Dr. Hakan Acar, Prof. Dr. Yüksel Baykara Acar, Prof. Dr. Sevgi İyi, Prof. Dr. İoanna Kuçuradi, Prof. Dr. Neyyire Yasemin Yalım, Yard. Doç. Dr. Neşe Şahin Taşğın BAŞVURUYA İLİŞKİN AYRINTILAR: Başvuruda bulunmak için Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği üyesi olmak; eğitim sonrasında edindiği tecrübe ve kazanımları şube üyeleriyle paylaşmaya ve pratikte uygulamaya istekli olmak eğitime katılım için ön şarttır. Ayrıca, – Müracaatçılarla doğrudan çalışan sosyal hizmet uzmanlarına öncelik verilecektir. – Başvurular değerlendirilirken cinsiyet, bölgesel dağılım ve alanda çalışma deneyimi göz önünde bulundurularak seçim yapılacaktır. – Eğitimlere katılım için ücret talep edilmemektedir. Katılımı kesinleşen sosyal hizmet uzmanlarının yol, konaklama ve iaşe masrafları proje kapsamında karşılanacaktır. *Kamu personeli olan katılımcılar için ihtiyaç olması halinde, Türkiye Felsefe Kurumu tarafından kurumlarına yazılacak bir yazıyla idari izin almalarının kolaylaştırılması sağlanacaktır. *Katılımcıların, 5 günlük eğitim programının tamamına katılımlarını taahhüt etmeleri beklenmektedir.
BAŞVURU YOLLARI: Bu eğitime başvurmak için ONLINE BAŞVURU FORMUNU doldurabilir ya da formu bilgisayarınıza indirip doldururak pcp10@tfk.org.tr e-posta adresine iletebilirsiniz. Başvuruların iletilmesi için son tarih 15 Haziran 2016‘dır. Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için pcp10@tfk.org.tr e-posta adresinden Türkiye Felsefe Kurumu’na ulaşabilirsiniz.

Skip to content