1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Sürdürülebilirlik araştırmacıları aranıyor

Sürdürülebilirlik araştırmacıları aranıyor

Argüden Yönetişim Akademisi Vakfı, Sürdürülebilirlik Yönetişim Karnesi projesi için Sürdürülebilirlik Araştırmacılar arıyor. En az 3 yıl deneyimli, tercihen Sürdürülebilirlik veya Yönetişim (Governance) alanında araştırma yapmış adayların 26 Haziran tarihine kadar başvuruları bekleniyor.

Argüden Yönetişim Akademisi Vakfı, 2017’de başlattığı Sürdürülebilirlik Yönetişim Karnesi projesi, lider şirketlerin sürdürülebilirlik raporlamalarını inceleyerek şirketlerin sürdürülebilirlik yönetişimi kalitesini ölçümlemeyi ve iyi uygulama örneklerini öne çıkararak öğrenme hızını artırmayı hedefliyor.  Araştırma 7 ülke ve 10 sektörde sürdürülebilirlik endeksine girmiş 200 şirketi ele alıyor.  Araştırma sonuçları Türkiye ve Dünya’da farklı konferans ve toplantılarda sunuluyor.  Araştırmaya buradan erişilebilir.

Aşağıdaki alanlarda bilgili ve en az 3 yıl deneyimli, tercihen Sürdürülebilirlik veya Yönetişim (Governance) alanında araştırma yapmış adayların başvuruları bekleniyor. Bu yılki araştırmanın çalışmaları Temmuz – Eylül 2022 tarihleri arasında tamamlanacak. Araştırmacıların haftada 2-4 şirket incelemeleri bekleniyor.  Zaman planı ve çalışma yeri konusunda esneklik sağlanacak.

Araştırma adaylarının sorumluluk alanları;

-300 soruluk değerlendirmenin şirket sürdürülebilirlik raporları incelenerek tamamlanması

-Değerlendirmenin geçmiş seneler ile kontrolü sonrası gerekli alanlarda revize edilmesi

-İyi örneklerin seçilmesi ve yazılması

Araştırma adaylarından aranan nitelikler ise;

-Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş (İşletme, Endüstri Mühendisi, Yönetim ve Organizasyon, İktisat, Yönetim Bilimleri vb.)

-Tercihen Sürdürülebilirlik alanında yüksek lisans yapmış

-Türkçe ve İngilizce dillerinde araştırma yapabilen

-Araştırma disiplinine sahip, en az 3 yıl araştırma tecrübesi olan

– Tercihen şirket yapısını ve işleyişini bilen

İlana son başvuru tarihi 26 Haziran. İlan hakkında detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

 

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content