1. Anasayfa
  2. /
  3. Fon, Hibe, Destek Duyuruları
  4. /
  5. Toplumsal Şenlendirme Programı proje...

Toplumsal Şenlendirme Programı proje çağrısı yayınlandı

Türk Kızılayı Toplumsal Şenlendirme Programı çağrısına başvurular başladı. Türk Kızılay şube ve temsilcilikleri aracılığı ile hayata geçirmesi planlanan programda toplumdaki gönüllülük kültürünün geliştirilmesi ve toplumun afetlere karşı dirençliliğinin arttırılması önceliğinde projeler desteklenecek.

Toplumsal Şenlendirme Programı Çağrısı Türk Kızılay Şube teşkilatları aracılığıyla yerel kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütleri arasında bağ kurarak, yerelde güçlü bir birliktelik gerçekleştirilmesi, proje temelli sürdürülebilir bir şekilde bölgesel/yerel şenlendirmeyi amaçlıyor.

Şenlendirme Modeli; Türk Kızılayın Hedef 2030 Vizyonu doğrultusunda kurumsal sosyal rol ve sorumluluklarını «Şenlendirme» adı ile anılan bir yaklaşımla, toplumsal bir şenlendirme sağlamak üzere, ilgili paydaşlar arasında bir bağ kurulmasının da önünü açarak, Türk Kızılay şube ve temsilcilikleri aracılığı ile hayata geçirmeyi amaçladığı bir proje yönetim ve uygulama modeli. Bu model ile çoklu disipliner çalışma ve entegre hareket etme konusunda çok önemli ihtiyaçların oluştuğu gerçeğinden yola çıkarak gönüllüler, yerel kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşları arasında organik bir bağ kurulmasıyla toplumu güçlendirmeyi hedef alıyor.

Toplumsal Şenlendirme Programı çağrısının konuları ise şöyle:

Toplum temelli gönüllülük modelinin güçlendirilmesi
Afetlerde risk-zarar azaltma gönüllülük hizmet modellerinin geliştirilmesi
Aile-yaşlı-engelli-genç odaklı gönüllü temelli hizmet modellerinin geliştirilmesi
Sivil toplum kuruluşları gönüllü kapasitelerinin geliştirilmesi

Programa, dernekler ve şubeleri, vakıflar ve şubeleri ile kamu ve vakıf üniversiteleri 11.02.2022 tarihine kadar başvurabilir. Başvuru sahiplerinin proje tekliflerinde faaliyet gösterdikleri şehirde yer alan en az bir Türk Kızılay şubesine iştirakçi olarak yer vermesi gerekiyor.

Çağrı kapsamında, üst destek ve limit oranı 125.000-TL’lik toplam bütçenin 100.000 TL sini, (Destek oranı % 80 i geçemez) ve alt limit ve destek oranı 62.500-TL’lik toplam bütçenin 50.000 TL sini desteklemektedir.

Programa dair detaylı bilgi için tıklayın.

 

 

 

Skip to content