1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Türk Psikologlar Derneği Gönüllü...

Türk Psikologlar Derneği Gönüllü Psikologlar Arıyor!

Sivil Düşün AB Programı bu duyuruyuTürk Psikologlar Derneği adına yapmaktadır. Değerli meslektaşlarımız, 10 Ekim 2015 günü Ankara’da “Barış, Kardeşlik ve Demokrasi” için bir araya gelmiş yurttaşlarımıza yönelik olarak gerçekleşen insanlık dışı saldırının hemen sonrasında TPD Travma ve Afet Birimi psikososyal destek çalışmalarını başlatmıştır. Yaşanan olaydan doğrudan ve dolaylı olarak etkilenen insanlarla dayanışmak ve ihtiyacı olanlara yönelik psikososyal destek vermek için, Türk Psikologlar Derneği (TPD) olarak üyesi olduğumuz Afetlerde Psikososyal Hizmetler Birliği (APHB) çatısı altında bulunan dernekler ve diğer sivil toplum örgütleri ile işbirliği içerisindeyiz. Bu psikososyal destek kapsamında, katliamda hayatını kaybedenlerin yakınlarına, yaralananlara ve yaralı yakınlarına, olaya doğrudan tanıklık edenlere, kurtarma ve yardım çalışanlarına ve de olaya meslekleri gereği tanıklık eden kişilere destek verilmesi amaçlanmaktadır. Bu amaç çerçevesinde, gönüllü olarak destek vermek isteyen travma alanında deneyimli meslektaşlarımızın e-posta yolu ile bizimle iletişime geçmesini rica ediyoruz. tpdankaratravma@psikolog.org.tr adresine göndereceğiniz ve gönüllü olarak bu psikososyal destek çalışmasında görev almak istediğinizi beyan eden e-postada,

  • İletişim bilgilerinizi
  • Çalıştığınız/yaşadığınız şehri
  • Bugüne kadar travma alanında aldığınız eğitimleri,
  • Travma sahasındaki deneyiminizi ve bugüne kadar katıldığınız saha, müdahale ve destek çalışmalarını
  • Yönlendirilen kişileri nerede görebileceğinizi (kendi ofisinizde /çalıştığınız kurumda /ayarlanabilecek başka mekanda) belirtiniz.

Yaşanan bu travmanın ve kayıpların niteliğini göz önüne alarak, öncelikli ihtiyacımızın travma sahasında deneyimli meslektaşlarımızın desteği olduğunu vurgulamak isteriz. Saha deneyimi olmayan ya da daha sınırlı olan gönüllü meslektaşlarımızın ve öğrencilerimizin dayanışmaya desteği ve lojistik yardımları da son derece önemli ve değerli olacaktır. Sorularınız için aynı adresten TPD Merkez Travma Afet ve Kriz Birimi üyesi Zeynep Tüzün ile iletişime geçebilirsiniz. Saygılarımızla, Türk Psikologlar Derneği Travma Afet ve Kriz Birimi

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content