1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu başvurularınızı...

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu başvurularınızı bekliyor

Hrant Dink Vakfı, Avrupa Birliği desteği ile devam eden Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu başvuruları 24 Şubat 2017‘ye kadar sürüyor. Türkiye ve Ermenistan’dan kişi ya da grupların komşu ülkeye yapacağı ziyaretlerde ulaşım masraflarını karşılandığı fonla ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

“Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, iki komşu ülke halkları arasında doğrudan temasların artırılmasını ve her alanda işbirliklerinin teşvik edilmesini amaçlıyor. Hrant Dink Vakfı, Avrupa Birliği desteği ile hayata geçirdiği Seyahat Fonu ile Temmuz 2016 – Temmuz 2017 arasında; Türkiye ve Ermenistan’dan kişi ya da grupların komşu ülkeye yapacağı ziyaretlerde ulaşım masraflarını karşılamaya devam ediyor.

Seyahat Fonu, her iki ülkedeki gençler, üniversite öğrencileri, üniversite kulüpleri, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, lise öğrencileri ve öğretmenleri, akademisyen ve araştırmacılar, gazeteciler, doktorlar, avukatlar, yazarlar, yayıncılar, sanatçılar, spor kulüpleri, sporcular, iş dünyası ve yerel yönetimlerin komşu ülkeye belirli amaçlarla yapacakları seyahatlere destek vermeyi amaçlayan bir fon havuzu olarak kurgulandı.

Vakıf, Seyahat Fonu ile Ermenistan ve Türkiye’den sivil toplum, gençlik ve gönüllülük politikaları, insan hakları ve demokrasi, eğitim, çevre, tarih, kültür-sanat, kalkınma, spor, bölgesel işbirliği ve Avrupa entegrasyonu gibi çeşitli temalar çevresinde gerçekleştirilecek işbirliklerine katkı sunmayı amaçlıyor.

Seyahat Fonu başvuruları, Türkiye ve Ermenistan’dan altı üyenin görev yapacağı bağımsız bir Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek ve seçim sonuçları Sınırları Aşıyoruz internet sitesi üzerinden duyurulacak.

Türkiye – Ermenistan Seyahat Fonu Seçici Kurul Üyeleri

Anahit Minassian
Dikran Altun
Feray Salman
Gayane Mkrtchyan
Gülesin Nemutlu
Nelli Minasyan

Başvuru Formu’nu doldurmadan önce, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Yönetmeliği’ni okuyunuz.

Sorularınız için proje koordinatörlerimiz Nazlı Türker (seyahatfonu@hrantdink.org) , Anna Yeghoyan ve Armenuhi Nikoghosyan’la (travelgrant@hrantdink.org) iletişime geçebilirsiniz.
Başvuru formu için >> https://form.jotformeu.com/hrantdinkfoundation/travelgrant 

Skip to content