1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Uluslararası Hrant Dink Ödülü...

Uluslararası Hrant Dink Ödülü aday önerilerinizi bekliyor

Hrant Dink Vakfı her yıl Hrant Dink’in doğum günü olan 15 Eylül’de Uluslararası Hrant Dink Ödülü’nü veriyor. Ödül, ayrımcılık ve ırkçılığa karşı mücadele eden, barış, adalet yolunda çalışmalar yürüten kişi veya kurumlara veriliyor. Bu yılki ödül için aday önerileri 30 Nisan 2017 tarihine kadar kabul edilecek. Uygun olduğunu düşünülen kişi, kurum veya kuruluşları aday göstermek için odul@hrantdink.org adresine mail atılabilir. Yayınlanan duyuru metnini aşağıda bulabilirsiniz.

“Uluslararası Hrant Dink Ödülü, 15 Eylül 2017 günü dokuzuncu kez sahiplerini bulacak.

Ödül her yıl ayrımcılıktan, ırkçılıktan, şiddetten arınmış, daha özgür ve adil bir dünya için çalışan, bu idealler uğruna bireysel risk alan, ezber bozan, barışın dilini kullanan, bunları yaparken, insanlara mücadeleye devam etme yolunda ilham ve umut veren kişi, kurum veya gruplara veriliyor. Hrant Dink Vakfı, ödülle, bu yönde çaba gösterenlere, seslerinin duyulduğunu, yaptıklarının görüldüğünü ve yalnız olmadıklarını hatırlatmayı, onlara manen destek olmayı,tüm insanları idealleri uğruna mücadeleye teşvik etmeyi amaçlıyor.

Bu yılın ödülleri için aday önerileri 30 Nisan 2017 tarihine kadar kabul edilecek.

Nasıl aday gösterebilirim?

Yukarıda belirtilen özelliklere uygun olduğunu düşündüğünüz kişi, kurum veya kuruluşları aday göstermek için lütfen odul@hrantdink.org adresine önerilerinizi gönderiniz.
Aday gösterdiğiniz kişiyle ilgili ayrıntılı bilgi göndermeniz, Uluslararası Jüri’nin karar verme sürecine yardımcı olacaktır.

Ödülün bu yılki jürisinde, 2016 Uluslararası Hrant Dink Ödülü sahibi, çocukların insan hakları ve eğitim hakları üzerine çalışan kadın kabile reisi Theresa Kachindamoto; 2016 Uluslararası Hrant Dink Ödülü sahibi insan hakları ve hukukun üstünlüğü için çalışan Diyarbakır Barosu; yönetmen, senarist ve yapımcı Atom Egoyan; düşünür Étienne Balibar, Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü Genel Sekreteri Christophe Deloire; düşünür Michel Marian; şair, yazar ve edebiyat eleştirmeni Murathan Mungan; feminist yazar ve insan hakları savunucusu Şirin Tekeli ve Hrant Dink Vakfı Başkanı Rakel Dink yer alacak.

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content