1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Uluslararası Roman Sempozyumu, 22...

Uluslararası Roman Sempozyumu, 22 Ekim’de Ankara’da

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA) programı ile desteklenen ve Mersin Romklüb, Roman Eğitim Kültür Folklor ve Spor Klubü Derneği tarafından yürütülen Ayrımız Gayrımız Yok – There is No Other projesi kapsamında 22 Ekim tarihinde Ankara’da 1. Uluslararası Roman Sempozyumu düzenlenecek.

Sempozyuma yurtiçi ve yurtdışından Roman sivil toplum örgütü temsilcileri, milletvekilleri, Türkiye Avrupa Birliği Delegasyonu temsilcileri, Türkiye’nin ilk Roman milletvekili Özcan Purçu, akademisyenler ve Roman hakları aktivistleri katılım gösterecek.

Ayrımız Gayrımız Yok projesinin kapanış etkinliği olarak düzenlenen sempozyumda konuşmacılar, ilk oturumda Romanların en çok sıkıntılı olduğu eğitim, sağlık, barınma ve istihdam konularını; ikinci oturumda ise ayrımcılık, Romanlar ve haklar konusunu konuşacaklar. Son oturumda ise Türkiye’den ve Avrupa’dan iyi uygulamalar dinleyiciler ile paylaşılacak. Açılış konuşmalarından önce proje kapsamında çekilen belgesel film gösterimi yapılacak.

Sempozyum ve proje hakkında ayrıntılı bilgi için >> http://romkulub.org/

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content