1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Uluslararası Trans Dayanışma Ağını...

Uluslararası Trans Dayanışma Ağını Geliştirme

Türkiye’de yaşanan LGBTİ hak ihlallerini uluslararası platformlarda görünür kılarak, bu alanda hak mücadelesi veren sivil toplum örgütleri ve aktivistlerle bir araya gelip dayanışma ağını güçlendirmeyi hedefliyoruz . Bu amaçla, Kanka Productions ekibi olarak Berlin Trans Film Festivali’ne #direnayol belgeseli ile başvuruda bulunduk. Birçok ülkeden aktivistlerin başvuru yaptığı bu film festivaline #direnayol belgeseli kabul edilmiş ve ekibimiz davet edilmiştir. #direnayol belgeseli, Gezi Direnişi sırasında LGBTİ hareketinin konumlanışını ve Türkiye’deki siyasi hareketlerle ilişkilenme deneyimlerini konu alıyor. Belgesel, Türkiye’de toplumsal olarak büyük bir değişime yol açan, yeni dayanışma pratiklerinin oluşmasına vesile olan Gezi Direnişi’ni LGBTİ aktivistlerin gözünden aktarıyor. Berlin Trans Film Festivali’nde bir araya gelecek olan insan hakları savunucuları ile belgesel üzerinden dayanışma pratiklerini tartışmayı, farklı ülkelerdeki LGBTİ hareketleriyle teması olanaklı kılacak dayanışma ağını oluşturmayı amaçlıyoruz. Festival sonrası İstanbul’da Kadınlarla Dayanışma Vakfı aracılığı ile bu alanda çalışan sivil toplum örgütlerine kazandığımız deneyimleri aktarmayı planlıyoruz.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content