1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Y-PEER Türkiye üreme sağlığı...

Y-PEER Türkiye üreme sağlığı programı başvuruları kapanıyor

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) The Young Feminist Fund desteği ile yürüteceği üreme sağlığı, cinsel sağlık ve hakları ve cinsel şiddet konulu projesine başlıyor.

Türkiye’nin 6 ilinde gerçekleşecek projenin detayları ve başvuru formu Y-PEER’in aşağıdaki duyurusunda yer alıyor:

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye)’nin The Young Feminist Fund desteği ile yürüteceği projeye katılmaya ne dersiniz?

Nasıl Bir Proje?

Bu proje, Türkiye’nin 6 ilinden (İstanbul, Ankara, İzmir, Hatay, Diyarbakır, Trabzon/Samsun) 18-25 yaş arasında ve daha önce kadın ve gençlik çalışmaları yapmış kadınların bir araya gelerek; özellikle üreme sağlığı, cinsel sağlık ve hakları ve cinsel şiddet konularında doğru bilgiye ulaşabilmelerini ve örgütlenmelerine döndükleri zaman kendi çalışma alanlarında bu doğru bilgileri yaygınlaştırmalarını, aktarım yapmalarını amaçlamaktadır.

Nasıl Bir Program?

Projenin ilk aşamasında, 12 genç kadın katılımcı ile 23-24- 25 Ağustos 2016 tarihlerinde Ankara’da 3 günlük bir çalıştay gerçekleştirilecektir. Çalıştay programı, konunun uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirilecektir.

Çalıştay içeriği ise;
 
⋅ Cinsel sağlık, üreme sağlığı ve haklar
 
⋅ Toplumsal cinsiyet kalıpları/rolleri, toplumsal cinsiyet eşitsizliği
 
⋅ Toplumsal cinsiyet temelli şiddet
 
⋅ Güvenli cinsellik
 
⋅ Cinsel şiddet başta olmak üzere şiddet sonrası hukuki ve psikolojik süreç

konuları üzerine bilgi oturumlarından, oluşturulan güvenli ortamda yürütülen tartışmalardan ve karşılıklı deneyim aktarımlarından oluşacaktır.

Katılımcıların ulaşım, konaklama ve yemek masrafları Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği tarafından karşılanacaktır.

Çalıştay programına tam katılım gösterenlere katılım belgesi verilecektir.Alanda uzman kişilerin desteği ile gerçekleşecek bu çalıştaya katılmak, paylaşmak, tartışmak ve örgütlenmeme döndüğümde de aktarım yapmak istiyorum diyorsanız, aşağıda yer alan başvuru formunu 9 Ağustos Salı saat 18:00’a kadar eksiksiz doldurup fatmaturgut@sagliktagencyaklasimlar.org adresine yollayabilirsiniz.

Başvurular ile ilgili tüm sorularınız için fatmaturgut@sagliktagencyaklasimlar.org adresini kullanabilirsiniz.

Başvuru formunu burdan indirebilirsinizFoto: @freepik

Skip to content