1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Yaratıcı platform tasarlama prensipleri

Yaratıcı platform tasarlama prensipleri

British Council, yeni yaratıcı platformlar kurma hazırlığında olanlara, alternatif iş modelleri düşünenlere ve kâr amacı gütmeyen oluşumlar için “Yaratıcı Platform Kitapçığı” hazırladı.

Kitapçıkta yaratıcı platform; “… yaratıcı kişileri, fiziksel ya da sanal ortamda bir araya getiren bir mekândır. Birleştirici rolüyle kültür, teknoloji ve yaratıcı sektörlerde bağlantılar oluşturur; iş geliştirme ve kullanıcı topluluğun kaynaşması için gerekli olan mekânı ve desteği sağlar.” şeklinde tanımlanıyor.

Yaratıcı platformların yapısı, sektörü ve sunduklarına göre sınıflandırıldığı kitapçıkta, platform kurmak isteyen oluşumlara yönelik vizyon tanımlama, ağ örme, ortaklıklar kurma ve fırsatlar tasarlama konularında tavsiyeler veriliyor.

Yaratıcı Platformlar Kitapçığı’nın sonunda platform yaratmaya yönelik birincil kaynakların bir rehberi de yer alıyor.

Kitapçığın tam metnine ulaşmak için tıklayınız.

Yaratıcı Platform Kitapçığı’nın içeriği Creative Edinburgh’dan Janine Matheson ve Creative Dundee’den Gillian Easson tarafından geliştirildi. Kitapçığın çevirisini Sezin Tekin Özsakınç üstlendi ve finansman PoR Lisboa, Quadro de Referencia Estrategico Nacional ve Avrupa Birliği desteğiyle sağlandı.

Foto: creativeart / Freepik

Skip to content