1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. “Yaşam Boyu Öğrenme Ağ...

“Yaşam Boyu Öğrenme Ağ Kurma Toplantısı” başvuruları açıldı

Gençlik Servisleri Merkezi Derneği (GSM) sizleri 5-8 Haziran 2016 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek olan “Yaşam Boyu Öğrenme Ağ Kurma Toplantısı”na katılmaya davet ediyor. Ağ Kurma Toplantısı “Öğrenerek Değişen Yaşamlar” projesi kapsamında düzenleniyor.

“Öğrenerek Değişen Yaşamlar” projesi, GSM-Gençlik Servisleri Merkezi Derneği tarafından, Citizens in Action/Yunanistan ortaklığıyla, Sivil Toplum Diyaloğu-IV, Eğitim hibe programı kapsamında yürütülmektedir.

“Yaşam Boyu Öğrenme Ağ Kurma Toplantısı” yaşam boyu öğrenme sürecinin tarafları olan kamu kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinden 25 temsilciye ev sahipliği yapacaktır. Toplantının amacı Avrupa Birliği’nin yeni dönemi olarak kabul edilen Avrupa 2020 içerisinde yer alan yaşam boyu öğrenme stratejisi hakkında bu sürecin taraflarının kapasite geliştirmelerine katkı sağlamak, yaşam boyu öğrenmeye ait olan olan değişik sektörlerden çeşitli kurumları bir araya getirmek ve birbirlerinden öğrenebilecekleri, tecrübelerini ve deneyimlerini paylaşabilecekleri, yaşam boyu öğrenme alanında yürütülen uygulamalar hakkında bilgi alabilecekleri ve ortaklıklar kurabilecekleri bir alan yaratmaktır. Başvurular, alanda çalışan ve/veya çalışmak isteyen sivil toplum örgütlerine, liselere, üniversitelerin yaşam boyu öğrenme ile ilgili birimlerine, merkezlerine; şirketlerin eğitim departmanlarına ve diğer ilgili eğitim kurumlarının temsilcilerine açıktır. “Yaşam Boyu Öğrenme Ağ Kurma Toplantısı”katılımcılarının seyahat masrafları ve toplantı boyunca tüm konaklama ve yemek masrafları projemiz tarafından karşılanacaktır. Toplantı organizasyonunun eksiksiz yapılabilmesi için 20 Mayıs 2016 Cuma günü saat 18:00’e kadar başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvuru formuna ulaşmak için: http://goo.gl/forms/v6IXkohsJI Başvuru değerlendirme sürecinin ardından, 23 Mayıs 2016 tarihinden itibaren yalnızca başvurusu kabul edilen kurum ve kuruluş sahipleriyle iletişime geçilecektir. Sorularınız için ceylan@gsm.org.tr adresinden GSM ile bağlantıya geçebilirsiniz. Proje hakkında daha detaylı bilgi almak için: http://www.gsm.org.tr/projeler/123/Ogrenerek-Degisen-Hayatlar.html    

Skip to content