1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. Yurttaşlık haklarının ve uygulamalarının...

Yurttaşlık haklarının ve uygulamalarının karşılıklı incelenmesi,iyi örneklerin modellenmesi

Yurttaşlık, bireyle devlet arasında Anayasa ve yasalarla belirlenmiş olan karşılıklı hak ve ödevlere dayanan bir bağdır.

Ancak kadınlarımızın haklarını korumada ve başvuru merkezlerinde son yıllarda büyük bir gelişme olsa da açılan merkezlerin kullanımında ve kadınların bunlara ulaşımında ve hukuki süreçlerin işlemesinde yetersizlikler görülmektedir.
Bu çalışma ile birlikte kadınların yurttaşlık hakları çerçevesinde bilgilenme süreçlerinin geliştirilmesi ,uygulamaların incelenerek sonuçlarının ve örneklerin yerel yönetimlerle paylaşılması,diğer kadın sivil toplum örgütleriyle ve şubelerimizle işbirliği
yapılarak yeni modeller geliştirilmesi amaçlanmaktadır

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content