1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Gençlik festivali ve dijital...

Gençlik festivali ve dijital atölyelere davetlisiniz!

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (SGYD) ve Gençlik Örgütleri Forumu (GoFor), gençlik kuruluşlarını bir araya getiren bir dizi etkinlik ve gençlik festivali gerçekleştiriyor. 

SGYD ve GoFor, gençlerin sivil topluma dahil olmalarını teşvik edip, onları toplumsal iyiliğin sağlanmasında aktif rol almaya yönlendirmek için farklı alanlarda çalışan gençlik kuruluşlarının bir araya geleceği bir dizi etkinlik ve gençlik festivali gerçekleştiriyor.

Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddetle Mücadele için #16günlükaktivizm kapsamında gerçekleşecek atölyenin kolaylaştırıcılığını, 7 Aralık 2020 Saat 11:00 – 14.30 arasında Buket Atlı üstlenecek.

Atölyenin akışının aşağıdaki gibi olması planlanıyor:

  • Kampanya Nedir ve Neden Yapıyoruz ?
  • Savunuculuk/Lobicilik/Kampanyacılık Farkları Nelerdir ?
  • İletişim Stratejisi İpuçları ve Hileleri
  • Yaygınlaştırma

Atölyeye başvurmak için 4 Aralık 19:00’a kadar başvuru formunun doldurulması gerekiyor.

Başvuruda bulunmak için tıklayın. 

 

16 Günlük Aktivizm Nedir?          

16 Günlük Aktivizm, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günü ile başlayan 1 Aralık Dünya AIDS Gününü de içine alarak 10 Aralık İnsan Hakları Gününe kadar süren 16 günü kapsar. Bu sürede dünyanın farklı yerlerindeki paydaşlar beraber ve ayrı ayrı kampanyalar düzenleyerek toplumsal cinsiyet, HIV ve AIDS, eğitim, sağlık vb. alanlarda farkındalık yaratmak için çalışırlar. 16 Günlük Aktivizm birçok kurumun dahil olması ve global olarak kutlanması sebebiyle bu alanlarda farkındalık yaratmak için özellikle değerli bir süreyi kapsar.

Skip to content