Sivil Düşün eğitimleri sivil toplumun temel ihtiyaçlarına cevap vermenin yanında, topluluklara güç ve donanım aktaran, topluluk odaklı yaklaşımlar için merak duyanlara bakış açısı kazandıran oturumlara sahip. Eğitim Platformuna kayıt olduktan sonra kendi takviminizin uygunluğuna göre tüm eğitimlere katılıp sertifika sahibi olabilirsiniz.

Sivil toplumun alet çantası: İster gönüllü ol, ister amatör veya profesyonel bir çalışan; ister uzaktan ilgiyle takip et, ister yeni başlayan, sivil toplumla ilişkiliysen bu eğitimler en temel sorularına hızlı cevaplar sunacak. Haklara dair anlayış geliştirmek, vatandaş-devlet ilişkilerinin dinamiklerine hakim olmak, geleneksel ve yeni medya araçlarını tanımak, örgütünüz ya da topluluğunuza iletişim bakış açısı ve kültürü kazandırmak, dünyadaki sivil hareketlerin kullandığı taktik ve stratejilerden haberdar olmak, geleceğin trend ve etkilerini öngörmek, sosyal etkiyi neden ve nasıl ölçeceğinizi kavrayıp yöntem edinmek, iyi uygulama örneklerinden kılavuzluk almak için sivil toplumun alet çantasını kullanmaya başlayın!

YAKINDA | topluluk kuluçkası: Sivil Düşün’ün Temmuz 2022- Kasım 2024 arasında hayata geçirdiği dünyalar girişiminin önemli ayaklarından olan topluluk kuluçkası programının içerikleri, şimdi herkese açık! Hakları koruyup yaşatmaya odaklı çaba üretecek yeni topluluklar kurmak ya da var olanları dayanıklı, esnek, kalıcı yapmak isteyenlere 360 derecelik bütüncül gelişim fırsatı sunan eğitimlerin tüm oturumlarına online olarak ulaşabilirsiniz. Toplulukları odağına alan çalışmalara kafa yoran herkes davetli!

YAKINDA | toplulukların dna’sı: Toplulukların yapısı, dinamikleri, hem dış dünyayla hem kendi içlerindeki etkileşimleri, bugünü ve geleceklerine dair bakış açısı kazanmak isteyenleri kapsamlı ve keyifli bir söyleşi serisi bekliyor. Mekanda Adalet Derneğinden Akademisyen Sinan Erensü ve Ürbanist Yaşar Adanalı toplulukların çok farklı boyutlardan fotoğrafını çekiyor, Türkiye’den ve dünyadan örneklerle topluluk meselesinin derinlerine inerken eşlikçimiz oluyor.

Skip to content