1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. 2014 AB İnsan Hakları...

2014 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması

2014 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması başlamıştır. Son katılım tarihi 7 Kasım 2014.

AB Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen 2014 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması, amatör ve profesyonel film yapımcılarını insan hakları temasında, tercihen yarışmanın ana teması olan “İnsan Onuru ve İfade Özgürlüğü” konulu orijinal kısa filmleriyle bu yarışmaya katılmaya davet ediyor. 2014 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması’nın amacı gençlerin insan hakları konusundaki farkındalığını artırmak, öğrencilerin bu konuya sinema perspektifinden eğilmelerini sağlamak ve filmlerinin sergileneceği bir platform oluşturmaktır. Finale kalan ve ödül kazanan filmler, 4. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film Festivali kapsamında Aralık 2014’te gösterilecektir. İlk üçe giren yarışmacılar birer HD kamera ve Avrupa’nın önemli film festivallerinden birine seyahat kazanacaklardır. Yarışmaya katılmak için son tarih 7 Kasım 2014 saat 18:00’dır. Sonuçlar 10 Aralık 2014 Çarşamba akşamı Ankara’da yapılacak olan ödül töreninde açıklanacaktır. Başvuru ile ilgili tüm detaylar ve başvuru formlarını indirmek için tıklayın.

Merhaba!

Sivil Düşün ofisi, 9 - 18 Temmuz tarihleri arasında kapalı olacak. Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 18 temmuz tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Görüşmek dileğiyle!

Merhaba!
Sivil Düşün ofisi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

Desteklere dair tüm sorularınız için yardimmasasi@sivildusun.eu adresiyle temasa geçebilirsiniz ancak telefon hatlarımızın bu süre içinde ulaşılamaz olacağını iletmek isteriz. Gönderdiğiniz e-postalara, 9 Mayıs tarihinden itibaren en kısa sürede cevap veriyor olacağız.

Herkese sağlık, neşe ve dinlence dolu bir bayram zamanı diliyoruz.

Skip to content