1. Anasayfa
  2. /
  3. Avrupa Birliği'nden Haberler
  4. /
  5. AB-STÖ Forumu: Yeni teknolojiler...

AB-STÖ Forumu: Yeni teknolojiler insan haklarını nasıl etkiliyor?

22. AB-STÖ İnsan Hakları Forumu, bu yıl 9-10 Aralık 2020 tarihlerinde yeni teknolojilerin insan hakları üzerindeki etkisine odaklanıyor. Online  gerçekleşecek foruma kayıt için son tarih 6 Aralık.

Sivil toplum kuruluşları ve insan hakları savunucuları, insan hakları ihlallerini belgelemek, mağdurları korumak ve araştırma ve bulguları paylaşmak için giderek daha fazla yeni teknolojilere güveniyor. Öte yandan, dijital yollarla giderek daha fazla tacize ve denetlemeye maruz kalıyorlar. Sivil toplum ve insan hakları savunucuları, insan haklarının dijital politikaların merkezine koyulmasında çok temel bir role sahip. 22. AB-STÖ İnsan Hakları Forumu, insan hakları savunucularını ve tüm bu konular üzerinde çalışan sivil toplumu güçlendirmeyi amaçlıyor.

Forum, AB’nin dijital alanda insan haklarına uyumu nasıl daha fazla teşvik edebileceğine ilişkin tavsiyelerin detaylandırıldığı bir platform hizmeti görecek.  Aynı zamanda, uluslararası çok paydaşlı ağlar oluşturmak veya güçlendirmek de bir fırsat sunması planlanıyor.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt olmak için tıklayın. 

Skip to content