1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. Kültür Sanat Fonu başvuruları...

Kültür Sanat Fonu başvuruları açıldı

Sivil Toplum için Destek Vakfı’nın kültür-sanat alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin projelerini ve kurumsal kapasitelerini güçlendirmek amacıyla Kültür Sanat Fonu’nun 2022 dönemi başvuruları açıldı. Fona son başvuru tarihi 4 Temmuz 2022 Pazartesi.

Kültür-sanat kurumlarının ve/veya kültür-sanat alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin projelerini ve kurumsal kapasitelerini güçlendirmelerini desteklemek amacıyla Sivil Toplum için Destek Vakfı’nın  Turkey Mozaik Foundation işbirliği, bireysel ve kurumsal bağışçıların desteğiyle hayata geçirdiği Kültür Sanat Fonu’nun 2022 dönemi başvuruları açıldı.

Sivil toplum örgütleri fona kurumsal destek ihtiyaçları, projeleri ya da saha faaliyetlerini destekleyici araştırma çalışmaları için başvurabilir.

Fonun 2022 dönemi kapsamında desteklenecek çalışmaların odağında Türkiye’de kültür-sanat alanını geliştirmeye yönelik aşağıda yer alan prensiplerden en az bir tanesinin yer alması bekleniyor:

-Kurumsal destek: İlgili kültür-sanat kurumunun varoluşunun, temel faaliyetlerinin ve/veya kurumsal ihtiyaçlarının desteklenmesi,

-İşbirliği: Sivil paydaşların (sanatçılar, kurumlar, kültür çalışanları, vb.) arasındaki yerel iletişim, etkileşim, dayanışma, örgütlenme, işbirliği vb. biçimlerinin desteklenmesi,

-Alanın güçlendirilmesi: Kültür-sanat alanının dayanıklılığının ve güncel gelişmelere uyumunun sağlanmasını hedefleyen altyapı güçlendirme çalışmaları.

Kültür-sanat kurumları ve/veya kültür-sanat alanında faaliyet gösteren ve kâr amacı gütmeyen tüzel kişiliğe sahip örgütler (Dernekler, Vakıflar ve Kooperatifler, vb.) fona başvurabilir.

2022’de faydalanıcı kurumlara en fazla 130.000 TL hibe sağlanacak. Toplam hibe büyüklüğü ise en az 390.000 TL.

Fona başvurmak isteyen örgütlerin başvuru formunu eksiksiz olarak doldurarak 4 Temmuz 2022 Pazartesi tarihinde saat 18:00’kadar göndermeleri gerekiyor.

Fon hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

 

Skip to content