1. Anasayfa
  2. /
  3. Dünyalar İlham Dozu
  4. /
  5. 45 yaş üzerini üretkenliğe...

45 yaş üzerini üretkenliğe heveslendiren topluluk: Genwise

Bir kere geldiğimiz bu hayatın her dönemi dolu dolu yaşanmayı hak ediyor. Çocukluk, gençlik, yetişkinlik, yaşlılık… Hayatın her evresinde hepimiz potansiyelimizi tam kapasite gerçekleştirebildiğimiz, tüm haklarımızı sonuna kadar kullanabildiğimiz şekilde var olmayı isteriz. Genwise, hayatlarının üçüncü çeyreğini planlamak için bir araya gelenlerin topluluğu.

neden bir aradalar?

Emeklilik birçok insan için hayattan elini eteğine çekme, üretmede ve tecrübe edinmede duraklayarak istirahate yönelme dönemi olarak değerlendiriliyor. Genwise ise bu konuda bambaşka düşünüyor. Topluluktakiler, iş yaşamları boyunca edindikleri birikimleri anlamlı çıktılara dönüştürmek, yeni fikirler üretmek ve bu fikirleri hayata geçirmek için bir araya gelip çalışıyor. 

nasıl bir topluluk?

Genwise tamamı 45 yaş üstü, çeşitli sektörlerden yönetici ve iş insanlarının oluşturduğu bir ekip. Ekibi bir araya getiren öncü ortaklar Zeynep Kurmuş ve Tuğrul Ağırbaş. Yedi modülden oluşan bir eğitim kampı toplulukta aktif olmanın başlangıç ayağını oluşturuyor. Bu süreçte benden ne olur, sorusuna yanıt aranıyor; fikirler geliştiriliyor ve böylece yavaş yavaş içeridekilerin birbirini desteklediği bir ağ ortaya çıkıyor. 

Ekip, topluluğa dahil olmak isteyenlere şöyle sesleniyor: 

Geleceğe yönelik taze fikirlerinizi hala kurumsal hayatın içindeyken hayata geçirmek mi istiyorsunuz? Belki de artık çalışmıyorsunuz ancak projeye dönüştürmek istediğiniz özgün fikirleriniz mi var? Deneyimlerinizi nereye ve nasıl en iyi şekilde aktarabileceğinizi henüz bulamadınız mı? Üretkenliği bırakmak yerine değer ve anlam yaratmayı tercih mı ediyorsunus? O zaman Genwise tam size göre!

Peki Genwise’a katılanlar neler elde ediyor? Kendi ifadeleriyle; benden ne olur sorusuna bulunan cevaplar, birikim ve isteklerin dönüştüğü iş fikirleri, fikirleri çerçeveleyip paketleme yöntemleri ve tüm bunları beraberce yapabileceğiniz aynı kafadan insanların arkadaşlığı. 

Topluluğa ulaşmak için tıklayın. 

Skip to content