1. Anasayfa
 2. /
 3. Haber Arşivi
 4. /
 5. AB Bakanlığı ve Antalya...

AB Bakanlığı ve Antalya BŞB’den ‘Yerelde Kurumsal Kapasite Geliştirme’ ve ‘Erasmus+’ eğitim programı

T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Antalya Temsilciliği ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, “Yerelde Kurumsal Kapasite Geliştirme” ve “Erasmus+” eğitimleri düzenliyor. 18 Aralık 2017- 11 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenecek eğitimlere Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı çalışanları ve Antalya’dan dernek ve vakıf temsilcileri katılabiliyor. Başvuru formu ve eğitim detaylarını AB Bakanlığı’nın aşağıdaki duyurusunda bulabilirsiniz.

*Not: Sivil Düşün, yalnızca haberin yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Etkinlik organizasyonu ile ilgili sorularınız için duyuruda yer alan iletişim adresleriyle bağlantıya geçebilirsiniz.

Avrupa Birliği Bakanlığı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İşbirliğinde Düzenlenecek “Yerelde Kurumsal Kapasite Geliştirme” ve “Erasmus+” Eğitim Programları

“Avrupa Birliği Bakanlığı Antalya Temsilciliği ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı işbirliğiyle “Yerelde Kurumsal Kapasite Geliştirme” ve “Erasmus+” konulu iki ayrı eğitim programı gerçekleştirilecektir. Eğitimlerin temel amacı; Avrupa Birliği Bakanlığı Antalya Temsilciliği’nin “AB ile yürütülmekte olan müzakere sürecine ilişkin farkındalığı artırarak, yerel kuruluşlar düzeyinde AB üyelik sürecine aktif katılımı teşvik etmek ve ildeki kurum ve kuruluşların AB mali kaynaklarından daha etkin bir şekilde faydalanmasını mümkün hale getirmek” görevine uygun olarak, Antalya’daki kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ve il düzeyinde kurumlar ve kuruluşlar arasında tesis edilecek güçlü işbirliğine katkı sağlamaktır. “Yerelde Kurumsal Kapasite Geliştirme” ve “Erasmus+” konulu eğitim programlarının hedef kitlesi, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı çalışanları ile Antalya ilinde yerleşik dernek ve vakıf temsilcileridir. “Yerelde Kurumsal Kapasite Geliştirme” eğitim programına katılım sağlayacak temsilcilerin belirlenmesinde aşağıdaki kıstaslar göz önünde bulundurulacaktır:

 • Kanunen zorunlu yönetim organlarını oluşturmuş, ilk genel kurul toplantısını gerçekleştirmiş bir dernek, vakıf veya kooperatif temsilcisi olmak
 • Antalya ilinde yerleşik bir dernek veya vakıfı temsil ediyor olmak

18-21 Aralık 2017 ve 25-27 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek “Yerelde Kurumsal Kapasite Geliştirme” eğitim programına, Antalya’da yerleşik dernek ve vakıflar adına 30 sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve 20 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı çalışanı olmak üzere toplam 50 kişinin katılımı öngörülmektedir.

“Yerelde Kurumsal Kapasite Geliştirme” eğitim programına kesintisiz katılım sağlayan sivil toplum kuruluşları temsilcileri, 10-11 Ocak 2018 tarihlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı çalışanlarına yönelik olarak düzenlenecek “Erasmus+” konulu eğitim programına da doğrudan katılım hakkı elde edeceklerdir.

Başvuru Formu için tıklayınız.

1. Yerelde Kurumsal Kapasite Geliştirme Eğitim Programı
1. Modül: 18-21 Aralık 2017

18 Aralık 2017

Giriş: AB Bakanlığı’nın sivil topluma yönelik programları
Sivil Toplum Nedir

19 Aralık 2017
Sivil Toplum Mevzuatı

20 Aralık 2017
STK Finans Yönetimi

21 Aralık 2017
Stratejik Planlama

2. Modül: 25-27 Aralık 2017

25 Aralık 2017Sivil Toplum Kamu İşbirliği

26 Aralık 2017
Etkinlik Yönetimi
STK’lar için İletişim ve Sosyal Medya Yönetimi

27 Aralık 2017
Sosyal Girişimcilik

27 Aralık 2017
Kapanış ve Katılım Belgelerinin Takdimi

2. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve STK’lara Yönelik Erasmus+ Eğitimi Programı: 10-11 Ocak 2018

10 Ocak 2018
Erasmus+ Programları Genel Tanıtımı
Mesleki Eğitim (AE1 Hareketlilik)
Yetişkin Eğitimi (AE1 Hareketlilik)
Gençlik (AE1 Hareketlilik)

11 Ocak 2018
Mesleki Eğitim Programı AE2 Stratejik Ortaklık
Gençlik Programları AE2 Stratejik Ortaklık
Politika Reformuna Destek AE3
Kapanış ve Katılım Belgelerinin Takdimi

Açıklamalar:
 1. Eğitim programına ayrılan kontenjan ve başvuru sayısı dikkate alınarak her kuruluştan bir ya da iki temsilci eğitime davet edilebilecektir.
 2. Katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.
 3. Toplam 2 modülden oluşan eğitimlere tam zamanlı devam ederek verilen uygulamalı çalışmaları yerine getiren katılımcılara “Katılım Belgesi” verilecektir.
 4. Avrupa Birliği Bakanlığı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, katılım formunda yer alan bilgilerin doğruluğunu teyit etmek amacıyla katılımcılardan ek bilgi/belge talep edebilecektir.
 5. Eğitimlere başvuruda bulunan adayların başvuru formunda belirtilen kuruluşu temsil ettiğine dair daha sonra bir belgelendirme talep edilecektir.
 6. Eğitime kabul edilen adaylara eğitim yeri ve diğer konular hakkında e-posta yoluyla bildirimde bulunulacaktır.
 7. Avrupa Birliği Bakanlığı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı programda değişiklik yapabilir.
Başvuru:

Başvurular, yalnızca aşağıda bağlantısı verilen elektronik form üzerinden ve en geç 6 Aralık 2017 Salı günü saat 17.00’a kadar yapılabilecektir.

Eğitimler hakkında ayrıntılı bilgi için antalya@ab.gov.tr adresine e posta gönderilebilir.”

Skip to content