1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. AB Başkanlığı gönüllülük temalı...

AB Başkanlığı gönüllülük temalı danışma toplantısı düzenliyor

T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Sivil Toplum Sektörü kapsamında 17 Ekim 2019 tarihinde Ankara’da“Kamu-STK İşbirliği ve Türkiye’de Gönüllülük Süreçlerinin Güçlendirilmesi Çalıştayı” düzenleniyor. Toplantıyla ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru detaylarını AB Başkanlığı’nın aşağıdaki duyurusunda bulabilirsiniz:

NOT: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktadır. Sorularınız için buraya tıklayarak Sivil Toplum Sektörü projesiyle iletişime geçebilirsiniz.

“Sivil Toplum Sektörü Danışma Toplantısı: Kamu – STK İşbirliği ve Türkiye’de Gönüllülük Süreçlerinin Güçlendirilmesi”

“Avrupa Birliği Başkanlığı ve kamu kurum ve kuruluşları tarafından sivil toplum kuruluşlarının kapasitesinin geliştirilmesi, kamu-STK işbirliğinin güçlendirilmesi, yasal çerçevenin iyileştirilmesi ve AB-Türkiye sivil toplum diyaloğunun güçlendirilmesi amacıyla bir dizi çalışmalar yapılmaktadır.

Bu çalışmaların bir ayağı olarak düzenlenmekte olan çalıştaylarla, STK’ların “sivil toplum sektörü” ile ilgili farkındalıkları ve bilgi düzeyleri artırılarak programlama sürecine katkı sağlamaları ve önümüzdeki dönemde yürütülecek hibe programları hakkında bilgi edinmeleri hedeflenmektedir.

2016 yılında uygulaması başlayan çalıştayların devamı niteliğinde olacak“Kamu-STK İşbirliği ve Türkiye’de Gönüllülük Süreçlerinin Güçlendirilmesi Çalıştayı” 17 Ekim 2019 tarihinde Ankara’da düzenlenecektir.

Çalıştayın sabah oturumunda Türkiye’de ve Avrupa Birliği’nde gönüllüğün mevcut durumuna ilişkin paneller düzenlenecektir. Çalıştayın öğleden sonra oturumunda ise Kamu – STK işbirliği ve Ülkemiz Gönüllülük Süreçlerinin Güçlendirilmesi konusunda grup çalışmaları yapılacaktır.

Çalıştay İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Gönüllüleri (UN Volunteers) ve Ulusal Gönüllülük Komitesi işbirliğinde düzenlenmektedir.

17 Ekim 2019 tarihinde Ankara’da düzenlenecek Sivil Toplum Çalıştayına katılım sağlayabilmek için aşağıdaki linkten formu doldurmaları gerekmektedir:

https://forms.gle/SAJz4tan3u16sbnTA

Son Başvuru Tarihi: 3 Ekim 2019, Perşembe saat 17:00

Yapılacak değerlendirme sonucu, belirtilen kriterleri karşılayan STK’larla 7-11 Ekim 2019 tarihleri arasında irtibata geçilerek gerekli bilgilendirme yapılacaktır.”

Skip to content