1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. AB İnsan Hakları Kısa...

AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması için geri sayım: Başvurular 1 Kasım’a kadar açık!

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından her sene düzenlenen geleneksel İnsan Hakları Kısa Film Yarışması, başvuru almaya devam ediyor. Bu sene 11.si düzenlenen yarışmaya katılım için son tarih 1 Kasım 2021 saat 18.00.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin kabul yıldönümü olan 10 Aralık tarihinin vazgeçilmez etkinliklerinden AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması, bu sene 11. yılını kutluyor. Bu yılın teması, toplumsal cinsiyet eşitliğinin yanı sıra, iklim değişikliği ve insan hakları arasındaki ilişki.

Tüm bireylerin onurlu yaşamını amaçlayan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesindeki haklara dair sözü olanları, filmler aracılığıyla konuşmaya çağıran yarışma, amatör ya da profesyonel tüm sinemacılara açık. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından organize edilen ve 1 Temmuz itibarıyla başvuru almaya başlayan yarışmaya katılabilmek için son tarih 1 Kasım 2021 saat 18:00. Başvuruların internet üzerinden kabul edildiği yarışmaya, tüm tür ve tekniklerden 3 -10 dakika uzunlukta kısa filmler kabul edilecek.

Yarışmaya başvuran filmler bir ön elemeye tabi tutulacak. İnsan Hakları kategorisi için seçilecek 10 film, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği kategorisi için beş ve İklim Değişikliği için de beş film, esas jüri tarafından değerlendirilmek üzere finale kalacak.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Skip to content