1. Anasayfa
  2. /
  3. Fon, Hibe, Destek Duyuruları
  4. /
  5. AB İzleme Ağı’ndan Mikro...

AB İzleme Ağı’ndan Mikro Proje Teknik Desteği

Avrupa Birliği İzleme Ağı, toplumsal cinsiyet eşitliği, çevre ve iklim ile çocuk hakları alanında faaliyet gösteren STÖ’lerin izleme kapasitelerini geliştirmek üzere, proje ve programlarının sosyal etki değerlendirmeleri kapsamında teknik destek verecek. 

EU Monitoring Network – AB İzleme Ağı Projesi, Türkiye Cumhuriyeti ve AB tarafından desteklenen Kamu ve STK’lar Arasındaki İşbirliğinin Güçlendirilmesi İçin Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı kapsamında Türkiye Avrupa Vakfı (TAV), Yaşama Dair Vakıf (YADA) ve İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) tarafından yürütülüyor.

Proje, dezavantajlı gruplara ilişkin hak temelli konular ve AB üyeliği üzerinde çalışan STK’ları sürece dahil ederek, Avrupa Birliği İzleme Ağı’nı (EUMN) genişletmek amacıyla tasarlandı.

2016 yılında TAV, YADA Vakfı ve İKV tarafından kurulan EUMN, STK’ların Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) mekanizmalarına aktif olarak dahil olmaları ve kapasitelerini, Türkiye’nin AB katılım sürecini  etkin bir şekilde izleyebilecek şekilde geliştirmelerini hedefliyor. Bunun yanında,
Türkiye’nin AB Katılım sürecinin şeffaflığına katkıda bulunmak ve sivil toplum ile kamunun AB üyeliğine yaklaşımını yeniden canlandırmak isteniyor.

Avrupa Birliği İzleme Ağı, toplumsal cinsiyet eşitliği, çevre ve iklim, çocuk hakları alanlarında faaliyet yürüten STÖ’lerin izleme kapasitelerini geliştirmek üzere, proje ve programlarının sosyal etki değerlendirmeleri kapsamında destek veriyor.

Teknik desteğin kapsamı, AB Okuryazarlığı Eğitimi & Danışmanlığı ile  Sosyal Etki Değerlendirme Danışmanlığından oluşuyor.

Mikro Proje Teknik Destek Başvurusu yapabilmek için,
– Çalışma alanı toplumsal cinsiyet eşitliği, çevre ve iklim ve/veya çocuk olan bir STK olmak
– Kar amacı gütmeyen kurum/kuruluş olmak
– EUMN ekibi tarafından 4 şehirde (Ankara, Diyarbakır, Gaziantep ve İzmir) veya duruma göre çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek olan eğitimlere katılmak şartlarının karşılanması bekleniyor.

Bu adrese tıklayarak başvuruda bulunabilir,  tüm sorularınızı abizleme@turkiyeavrupavakfi.org adresine iletebilirsiniz.

Başvuru için son tarih: 29 Haziran 2020 Pazartesi, 22:00

Skip to content