AB TACSO 3 Projesi İnsandan İnsana Talep Üzerine Programı 2024 yılı ilk çağrısı yayınladı

AB TACSO 3 Projesi İnsandan İnsana Talep Üzerine Programı (People to People On Demand) 2024 yılı için ilk Fikirler Çağrısını duyurdu. Programa 15 Nisan 2024’e kadar başvuru yapılabilir.

İnsandan İnsana (P2P) insanları dayanışma ve ilerleme ruhuyla bir araya getirmeyi amaçlayan bir Avrupa Birliği (AB) girişimi. Talep üzerine P2P sivil toplum örgütlerinin ve tüzel kişiliğe sahip olmayan örgütlerin, Batı Balkanlar ve Türkiye ve AB’den insanları bir araya getiren etkinlikler önermeleri ve katılmaları için bir fırsat sunuyor.

AB TACSO 3 projesi en iyi fikirler arasından seçim yapacak ve kazanan başvuru sahipleriyle birlikte çalışarak bu fikirlerini gerçekleştirecek.

Program kapsamında AB’ye veya bir bölgeden diğerine yapılan toplantılar, atölye çalışmaları, konferanslar, çalışma gezileri gibi etkinlikler ya da bölge ve AB genelinde insanları bir araya getiren diğer türde etkinlikler desteklenecek.

Desteklerden faydalanacak fikirlerin, bölgedeki Avrupa Birliği’nin tematik öncelikleriyle uyumlu olması ve aynı zamanda uygulanabilir, yenilikçi ve heyecan verici olması ve insanlar arasında, gayri resmi gruplar ve sivil toplum örgütleri arasında gerçek yeni ortaklıklar oluşturmaya katkı sağlaması bekleniyor. Uzun vadeli faydalara yol açacağını gösterebilen fikirler daha yüksek puan alacak.

Aşağıda sıralanan tematik önceliklerden en az biriyle uyumlu etkinlik fikirleri tercih edilecek:

-Sivil toplum örgütlerinin yönetişimi

-Yeşil dönüşüm

-Dijital dönüşüm

-Kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik beceriler

-Sivil Toplum için elverişli ortamın sağlanması

Toplumsal cinsiyet konularının ele alınmasını ve marjinalize edilen grupların tematik önceliklere dahil edilmesini içeren fikirler öncelikli olarak değerlendirilecek.

Tüzel kişiliğe sahip sivil toplum örgütleri, tüzel kişiliğe sahip olmayan ve WBT bölgesinde (Arnavutluk, Bosna-Hersek, Kosova*, Karadağ, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Türkiye) merkezli gayri resmi topluluk grupları başvurabilir. AB TACSO 3, WBT bölgesindeki örgütler / kayıtlı olmayan ve gayri resmi topluluk grupları arasında ortak başvuruları teşvik ediyor.

Programa başvurular İngilizce olarak 15 Nisan 2024’e kadar yapılabilir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Skip to content