1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. AB TACSO 3 Projesi...

AB TACSO 3 Projesi P2P İsteğe Bağlı Destek açık çağrısı yayımlandı!

EU TACSO 3 projesi kapsamında, P2P Programı, herhangi bir IPA Yararlanıcısında veya AB ülkesinde gerçekleştirilebilecek bölgesel (çok yararlanıcılı) ve ulusal (tek yararlanıcılı) fiziksel etkinliklerin veya IPA Yararlanıcılarını kapsayan çevrimiçi etkinliklerin düzenlenmesini sağlamayı amaçlıyor.

Etkinlikler, sivil toplum örgütlerinin Batı Balkanlar ve Türkiye’deki demokratik süreçlerde aktif olarak yer alma rolünü güçlendirmesi ve sivil toplumun gelişmesi için elverişli bir ortamı desteklemesi gerekiyor.

P2P etkinlikleri, Batı Balkanlar bölgesindeki ve Türkiye’deki sivil toplum örgütleri için Avrupa kurumlarına ziyaretler, AB merkezli sivil toplum örgütleri ile toplantılar ve üzerinde çalıştıkları temalarda uluslararası ve bölgesel ağ kurma fırsatı aracılığıyla AB ve katılım süreci hakkındaki bilgilerini genişletmeleri için bir fırsat olmalıdır.

Onaylanan teklifler için, yerel etkinlikler için 4.000 avro, bölgesel etkinlikler için 15.000 avro’ya kadar destek sağlıyor.

Ocak-Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinliğe, herhangi bir IPA yararlanıcısı ülkelerinden sivil toplum örgütleri başvurabiliyor.

Son başvuru tarihi 17 Aralık Cuma 2021.

Daha detaylı bilgi almak ve başvuru formu için lütfen tıklayınız.

Skip to content