1. Anasayfa
  2. /
  3. Öne Çıkanlar
  4. /
  5. AB TACSO 3 Projesi...

AB TACSO 3 Projesi sivil toplum anketine çağırıyor

AB TACSO 3 Projesi, AB Sivil Toplum Rehberleri çerçevesinde yürüttüğü izleme çalışmasının ikincisi için sivil toplum araştırması düzenliyor. Türkiye’deki tüm sivil toplum örgütleri 11 Şubat’a kadar ankete katılabilir.

AB TACSO 3 Projesi, Avrupa Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdürlüğü (DG NEAR) adına, Avrupa Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdürlüğü (DG NEAR) Batı Balkanlar ve Türkiye’deki Sivil Topluma AB Desteği Rehberleri 2021-2027 (AB Rehberleri) kapsamında yürüttüğü araştırmanın ikincisini düzeniyor.

Araştırma mevcut durumu AB Rehberleri uyarınca 2023 yılına göre değerlendirmeyi ve 2021’deki temel durumla karşılaştırmayı amaçlıyor. Bu değerlendirme ve karşılaştırma, sivil toplumun nasıl değiştiğine dair temel bilgiler sağlayacak. Bu araştırmadan elde edilen bulgular, AB’nin Batı Balkanlar ve Türkiye’deki AB üyeliğine yönelik ilerlemeye ilişkin değerlendirmesine ışık tutması bekleniyor. Anketin yanıtları aynı zamanda AB’nin önümüzdeki yıllarda sivil topluma vereceği destek konusunda da AB’ye bilgi sağlayacak.

Anket anonim olup, toplanan veriler yalnızca analiz ve raporlama amacıyla AB TACSO 3 ekibi tarafından kullanılacak.

11 Şubat’a kadar Türkçe olarak doldurabilecek ankete ulaşmak için tıklayın.

AB Rehberleri’ne ilişkin daha fazla bilgiye ve 2021 yılı için yayınlanan Batı Balkanlar ve Türkiye Temel Araştırma Raporu için tıklayın.

 

Skip to content