1. Anasayfa
  2. /
  3. Avrupa Birliği'nden Haberler
  4. /
  5. AB TACSO 3 İnsandan...

AB TACSO 3 İnsandan İnsana Etkinliği

AB TACSO 3 Projesi, Türkiye’deki sivil toplum örgütleri (STÖ’ler) için Aktif Vatandaşlık, Sivil İnisiyatifler ve Gönüllülük başlığı altında, gönüllülük için elverişli yasal çerçeveyi tartışmak amacıyla İnsandan İnsana (P2P) Etkinliği düzenliyor.

Üç yarım günlük toplantı şeklinde gerçekleşecek olan etkinlik, çeşitli tematik alanlarda gönüllülerle çalışan Türkiye’den 50’den fazla STÖ’yü bir araya getirmeyi amaçlıyor. Bununla birlikte etkinlik sırasında yapılan tartışmaları ve Türkiye’de gönüllülük için elverişli bir yasal çerçevenin oluşturulmasına yönelik tavsiyeleri derleyen bir Sonuç Raporu hazırlanacak. Üç yarım günlük etkinlik, gönüllülüğün kavramsal çerçevesi gibi konuları kapsıyor.

Etkinliğin ana hedefleri arasında; farklı gönüllü yönetimi ve oryantasyon mekanizmalarının yanı sıra gönüllülük konusunda deneyim paylaşımı için bir alan sağlamak, gönüllülükle ilgili mevcut yasal çerçeveleri, etik kuralları ve davranış kurallarını tartışmak gibi maddeler yer alıyor.

Etkinlik 23-25 Haziran Haziran 2021 tarihleri ve her gün 10.00-13.30 saatleri arasında düzenlenecek. Başvuru için son tarih 18 Haziran 2021.

Etkinlik hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuru formunu doldurmak için tıklayın.

Skip to content