1. Anasayfa
  2. /
  3. Avrupa Birliği'nden Haberler
  4. /
  5. Kültürlerarası Diyalogtan ortaklık ve...

Kültürlerarası Diyalogtan ortaklık ve iş birliği çağrısı

AB-Türkiye Kültürlerarası Diyalog (KAD) Programı, bu yıl potansiyel proje ve etkinlik ortaklarını buluşturmak için ağ oluşturma etkinlikleri düzenliyor. Başvuru için son tarih, 18 Kadım 2020.

AB-Türkiye Kültürlerarası Diyalog (KAD) Programı, Yunus Emre Enstitüsü tarafından Türkiye ve AB’den sağlanan ortak fonla yürütülüyor. Program kapasamında, AB ileTürkiye arasındaki kültürlerarası diyalogu artırmak için yürütülecek proje ve etkinliklerin potansiyel ortaklarını buluşturmak amacıyla bu sene iki ağ oluşturma  (networking) etkinliği düzenlenlenecek.

Ağ oluşturma etkinliklerinin amacı, Yunus Emre Enstitüsü ile Türkiye-AB arasındaki kültürel etkileşime katkı sunma amacına sahip sivil toplum örgütleri, üniversiteler ve belediyeler arasındaki iletişimi artırmak, bu kurumların ortak proje gerçekleştirme kapasitesini güçlendirmek.

Online etkinlik ile, kültürlerarası diyalog alanındaki iyi uygulamalar sunulacak, kültürlerarası diyalog konusunda proje fikirleri tartışılacak ve yeni ortaklıkların kurulması için kurumlar arası iş birliği ortamı sağlanmış olacak.

Başvuru yapacak kuruluşların;

  • Kültür/Sanat sektörüyle ilgili,
  • Türkiye ve AB üyesi ülkelerde benzer organizasyonlarla işbirliği yapmak için istekli,
  • Dernek veya vakıf statüsünde sivil toplum kuruluşu,
  • Üniversite veya,
  • Belediye olması

bekleniyor.

Başvuru için ilgi beyanı formunu 18 Kasım 2020 tarihine kadar online olarak doldurmanız gerekiyor. Başvuru ve detaylar için tıklayın. 

Skip to content