1. Anasayfa
  2. /
  3. Haber Arşivi
  4. /
  5. ABD’deki yasama süreçlerini izlemek...

ABD’deki yasama süreçlerini izlemek üzere American Councils for International Education bursu

American Councils for International Education kurumunun yılda iki kez yayınladığı, ABD’de yasama süreçlerinin izlenmesi ve ortak çalışma üzerine burs duyurusu için başvurular açıldı. İngilizce dilinde yayınlanan ilanla ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz:

NOT: Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yalnızca duyurunun yaygınlaşmasına destek olmaktadır. Sorularınız için lütfen duyuruda yer alan e-posta adresiyle iletişime geçiniz.

‘ABD’de Burs Duyurusu (Son Başvuru: 1 Nisan 2019, saat 23.00)’

“American Councils for International Education; Türkiye, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve Moldovya’daki genç profesyonellere Amerika’daki süreçleri yasama perspektifinden doğrudan gözlemleme fırsatı sunuyor.

15 Ekim-23 Kasım 2019 tarihleri arasında beş hafta sürecek programa, gelen başvurular arasından Türkiye’den seçilecek dört kişi; Washington D.C’deki oryantasyon toplantısının ardından, Amerika’nın çeşitli eyaletlerinde, eyalet düzeyindeki yerel meclislerde, yürütme organlarında, savunuculuk yapan sivil toplum kuruluşları ve düşünce kuruluşlarıyla, siyasi reform alanında çalışmalar yapan kurumlarda Amerikalı meslektaşlarıyla beraber çalışacak.

Başvuru kriterleri, programın amaçları ve diğer detaylar için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz:

http://professionalfellows.americancouncils.org/#intro

Programın içeriği, başvuru kriterleri ile ilgili sorularınız için professionalfellowsturkey@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.”

Skip to content