1. Anasayfa
  2. /
  3. Sivil Toplumdan Haberler
  4. /
  5. AB’den sivil topluma #ElEle...

AB’den sivil topluma #ElEle Destek: Kapasite Geliştirme Hibe Programı açıldı!

Avrupa Birliğinin desteklediği Kültür ve Sanat Yoluyla Değişim için Diyalog Projesi alt hibe programı başvuruları, 15 Ekim 2021’de açıldı. 22 Kasım’a kadar başvuruya açık olan Çağrı kapsamında, toplamda 1 milyon Euro tutarından hibe desteği sunulacak.

Sivil Toplum Örgütleri Kapasite Geliştirme Hibe Programı, AB tarafından desteklenen ve Kültür ve Sanat Yoluyla Değişim için Diyalog Projesi kapsamında yer alan bir alt-hibe programı. #Elele Destek sloganıyla duyurulan programın yürütücülüğünü, Gençlik Servisleri Merkezi Derneği, Uçan Süpürge Vakfı ve Devlet Tiyatroları Opera Balesi Çalışanları Vakfı yapıyor.

Kültür ve Sanat Yoluyla Değişim için Diyalog Projesi kapsamında verilen alt-hibelerle, hak odaklı kültürü çağdaş-bireysel-yaratıcı ifadelerle destekleyen nispeten küçük sayılabilecek sivil toplum örgütlerinin güçlenerek bağımsız hale gelmesi hedefleniyor.

Toplamda 1 milyon Euro tutarında iki ayrı alt-hibenin sunulacağı Programın birinci çağrısı ile Türkiye çapında faaliyet gösteren dört-altı sivil toplum örgütünün; ikinci çağrı ile ise Türkiye çapında faaliyet gösteren 40-60 örgütün desteklenmesi planlanıyor. İki çağrının toplamı için, 1 milyon Euro tutarında hibe desteği sunulmuş olacak.

Dernek, vakıf, kar amacı gütmeyen kooperatif gibi tüzel kişiliğe sahip sivil toplum örgütlerine açık olan Programa başvurular için son tarih, 22 Kasım 2021, saat 17.00.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Skip to content